free templates joomla

Dzhabar Askerov walczy w MMA na Oplot Challenge!

Dzhabar Askerov29-letni utytułowany kickboxer Dzhabar Askerov (85-32-1) z Dagestanu, zamierza wystąpić na gali Oplot Challenge i powrócić do MMA. Askerov już raz stoczył walkę w tej formule i zwyciężył. Jak na razie wiadomo, iż rywalem górala z Dagestanu, będzie Gazimirza Gazitiev, który jest mistrzem Rosji w tak zwanym "rukapasznym boju" czyli Pankrationie. Góral z kaukazu, to jedna ze światowych gwiazd formuły K-1 MAX i Muay Thai ze 118 walkami na koncie.

Askerov w przeszłości czyli w 2006 roku walczył już w MMA i pokonał wówczas Vasiliya Shisha z Białorusi. Jego oficjalna biografia wspomina o pięciu zwycięstwach w MMA, ale zapewne pozostałe cztery pojedynki były walkami amatorskimi, bowiem w wieku juniorskim Askerov był mistrzem świata Pankration co oznacza, iż posiada niezbędne umiejętności do walk MMA.

Co ciekawe Askerov mierzył się niedawno z innym specjalistą Muay Thai walczącym z powodzeniem w MMA, Cosmo Alexandre i przegrał na punkty na gali W5 Crossroad of Times w Bratysławie w 2014 roku. W ostatnim pojedynku kickboxerskim zaś zmierzył się w rewanżowej walce z Nonsai z Tajlandii i tym razem zdołał go pokonać.