free templates joomla

Bellator 134: Lawal pokonuje Kongo, Daley znów wygrywa! Wyniki!

Bellator 134 W nocy z piątku na sobotę w Mohegan Sun Arena w Uncasville w stanie Connecticut odbyła się gala Bellator 134. W walce wieczoru niepokonany  Liam McGeary (10-0) odebrał pas mistrza wagi półciężkiej z rąk Emmanuela Newtona (25-8-1) pokonując go przez jednogłośną decyzję sędziów.

Pojedynek szybko przeniósł się do parteru, w którym królował pretendent do mistrzowskiego pasa. Już na początku McGeary zapiął duszenie trójkątne nogami i próbował skończyć przeciwnika próbując nie tylko dusić, ale zakładać z niego jeszcze dźwignie np. balachę czy kimurę. Brytyjczykowi nie przeszkadzało, czy próbuje poddań zarówno z pozycji bocznej, jak z gardy czy półgardy. Newton nie próbował nawet unikać walki w parterze, ale nie mógł poradzić sobie z mnogością prób poddań, jakimi próbował zakończyć walkę McGeary. W dwóch ostatnich rundach Newton jakby odzyskał kontrolę nad pojedynkiem, jednak w oczach sędziów to było za mało, by zwyciężyć cały pojedynek. Tym samym McGeary pozostał niepokonany i zdobył pas wagi półciężkiej Bellatora, przerywając passę siedmiu zwycięstw z rzędu Newtona.

W drugiej walce wieczoru amerykański zapaśnik, Muhammed "King Mo" Lawal (15-4) podjął wyzwanie walcząc w wyższej kategorii wagowej z Francuzem, weteranem UFC, Cheickiem Kongo (22-10-2). Amerykanin rozegrał tą walkę pod siebie, czyli obalał rywala i niewiele się natrudził w parterze, by wygrać pojedynek. Kongo nie mógł znaleźć odpowiedzi na obalenia przeciwnika i jednogłośnie przegrał wszystkie rundy w oczach sędziów. Porażka dla Kongo jest tym bardziej bolesna, że pokonał go zawodnik walczący w niższej kategorii wagowej.

Brytyjczyk Paul Daley (36-12-2) zamiast zmierzyć się z mistrzem Bellatora, Douglasem Limą spotkał się z innym Brazylijczykiem, Andre Santosem (37-10). Jak zwykle ‘Semtex’ postawił na mocne ciosy w stójce, którymi wypracował sobie przewagę. Przez niemal całą walkę dominował nad przeciwnikiem, próbując skończyć go przed czasem, czego jednak nie udało mu się wykonać. Pod koniec trzeciej rundy Santos miał swoją szansę, zdobywając obalenie i później dosiad, ale nie zmienił tym samym wyniku potyczki i zasłużenie Daley został wytypowany przez sędziów jako zwycięzca walki.

Nie najlepiej tą galę będzie wspominał również znany z ringu KSW, Thierry Rameau Sokodjou (16-13), który został zdominowany przez reprezentującego Wielką Brytanię, Lintona Vassella (14-4). Pojedynek toczył się głównie w parterze, gdzie Vassell okazał się być bardziej biegłym zawodnikiem w sztuce brazylijskiego jiu jitsu. Koniec pojedynku nastąpił w drugiej rundzie, w której Vassell zakończył walkę ciosami w parterze będąc za plecami rywala.

W pojedynku otwierającym kartę Brennan Ward (10-3) w 97 sekund poddał Curtisa Millendera (7-1) duszeniem zza pleców. Poniżej pełne wyniki gali.

Komplet wyników:

Walka wieczoru
Pojedynek o pas mistrza wagi półciężkiej
205 lbs: Liam McGeary pokonał Emanuela Newtona przez decyzję 3-0 (48-46, 48-47, 48-47)

Karta główna
265 lbs: Muhammed Lawal pokonał Cheicka Kongo przez decyzję 2-1 (30-27, 28-29, 29-28)
170 lbs: Paul Daley pokonał Andre Santosa przez decyzję 3-0 (29-27, 29-28, 29-28)
205 lbs: Linton Vassell pokonał Rameau Thierry’ego Sokoudjou przez TKO (ciosy w parterze) w 2 rundzie, (3:18 min)
170 lbs: Brennan Ward pokonał Curtisa Millendera przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie, (1:37 min)

Pozostałe walki
155 lbs: Dean Hancock pokonał Mike’a Mangana przez poddanie (duszenie zza pleców) w pierwszej rundzie, (1:33)
145 lbs: Matt Bessette pokonał  Josha LaBerge’a przez TKO (walka zatrzymana przez lekarza) w 2 rundzie (5:00 min)
265 lbs: Raphael Butler pokonał Josha Diekmanna przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 1 rundzie (1:04 min)
185 lbs: Tamdan McCrory pokonał Jasona Butchera przez poddanie (dźwignia na łokieć) w 1 rundzie (1:06)
170 lbs: Neiman Gracie pokonał Bobby’ego Flynna przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (2:36 min)
135 lbs: Blair Tugman pokonał Marvina Maldonado przez decyzję 3-0 (30-26, 30-27, 30-27)