free templates joomla

Taylor Lapilus vs Rocky Lee na UFC Fight Night 64

Rocky LeeFrancuski 23-letni zawodnik wagi piórkowej Taylor Lapilus (8-1 MMA, 0-0 UFC) i 27-letni Tajwańczyk Rocky Lee (3-0 MMA, 0-0 UFC) zmierzą się ze sobą podczas gali UFC Fight Night 64, która odbędzie się w hali Kraków Arena w Krakowie w dniu 11-go kwietnia. Pojedynek odbędzie się w kategorii wagowej do 66 kg i wejdzie w skład walk eliminacyjnych.

Obaj zawodnicy debiutują w organizacji Ultimate Fighting Championship choć pierwotnie Lapilus podczas szwedzkiej edycji gali UFC Fight Night 53 w Sztokholmie, Lapilus miał zmierzyć się z samym Dennisem Siverem mającym ponad trzydzieści walk w MMA a w tylko samym UFC, szesnaście. Niestety na przeszkodzie stanęła decyzja szwedzkiej komisji sportowej i Francuza zastąpił wówczas Charles Rosa.

Rocky Lee (na zdjęciu) to zawodnik grupy AKA Thailand a jego doświadczenie to zaledwie trzy walki w malezyjskich i tajwańskich organizacjach. Mimo to według ocen ekspertów azjatyckiego rynku, jest to bardzo perspektywiczny zawodnik. W jednej ze swoich trzech walk pokonał rodaka Lapilusa, Floriana Garela. Lee podpisał kontrakt z UFC w czerwcu 2014 roku i w Krakowie wreszcie doczeka się debiutu. Karta walk gali w Krakowie przedstwia się następująco:

Mirko Filipovic vs. Gabriel Gonzaga
Jan Blachowicz vs. Jimi Manuwa
Krzysztof Jotko vs. Garreth McLellan
Sergio Moraes vs. Peter Sobotta
Daniel Omielanczuk vs. Anthony Hamilton
Pawel Pawlak vs. Sheldon Westcott
Seth Baczynski vs. Leon Edwards
Marcin Bandel vs. Jason Saggo
Aisling Daly vs. Claudia Gadelha
Joanne Calderwood vs. Maryna Moroz
Taylor Lapilus vs. Rocky Lee