free templates joomla

Martyna Król walczy z Chommanee na Muay Thai Day!

Martyna Król vs ChommaneJuż 6-go lutego w stolicy Tajlandii, Bangkoku, zawodowa organizacja tajskiego boksu WMC wspólnie z największą światową organizacją Muay Thai, IFMA organizuje galę pod nazwą Muay Thai Day z udziałem wielu znanych zawodników i zawodniczek z całego świata. Dla polskich fanów mamy informację, iż w tym gronie pojawi się Polka Martyna Król.

To nie koniec rewelacji, bowiem Martyna stoczy rewanżowy pojedynek z najlepszą na świecie zawodniczką Chommanee Sor. Taehiran, triumfatorką turnieju Muay Thai Angels w 2013 roku, z którą biła się na grudniowym King's Cup 2014. Walka tak spodobała się publiczności i miejscowej telewizji, iż postanowiono ponownie zestawić zawodniczki. Utalentowana Polka przegrała pojedynek wówczas na punkty, ale okoliczności były takie, iż trzykrotnie zmieniano jej rywalkę w tym Chomanee w ostatnim dniu.

20-letnia Polka trenująca obecnie w Sasiprapa Gym zajmuje się Muay Thai od dwóch lat, kiedy to przyjechała do Tajlandii i postanowiła tu zostać. Od tego czasu stoczyła 24 zawodowe walki z czego 16 wygrała. Chommanee Taehiran ma na koncie ponad 250 stoczonych walk i ostatnio wygrała cały turniej Kings Cup 2015 pokonując w finale świetną Włoszkę Miriam Sabot. To aktualnie najlepsza zawodniczka Muay Thai na świecie i nie ma co do tego wątpliwości. Martyna wie z kim ma do czynienia i dziś na ważeniu miała równo 58 kg.
Muaythai DayMówi: "Czuje się dobrze, trochę jestem zmęczona, ale jutro już powinnam czuć się ok i jestem nastawiona pozytywnie..chce wygrać i czuję, że mogę to zrobić". Czekamy zatem jutro z niecierpliwością na dobre wieści z Tajlandii. Polkę czeka także trudny bój w marcu z Caley Reece, mistrzynią Lion Fight Promotion i zawodniczką roku 2012 na świecie. Polka z Caley Reece walczyć będzie w Australii.

Podczas gali odbędą się aż trzy męskie turnieje w różnych kategoriach wagowych. Są one bardzo silnie obsadzone przez zawodników z Europy, Afryki a nade wszystko Tajów, którzy przy wyrównanym poziomie walk na pewno będą premiowani zwycięstwami. W superfight i części kobiecej Dana Muay Thai wystąpią najlepsze obecnie zawodniczki na świecie wag lekkich. Poniożej karta walk:

Turniej wagi superpiórkowej
59 kg: Gery Bavetta (Włochy) vs Chainoi Petchartchai (Tajlandia)
59 kg: Ncedo Gomba (RPA) vs Wang Xin (Chiny)

Turniej wagi lekkopółśredniej
63,5 kg: Brian Denis (Francja) vs Kwan Sor Ploenchit (Tajlandia)
63,5 kg: Timur Mamatisakov (Rosja) vs Anton Petrov (Bułgaria)

Turniej wagi juniorpółśredniej
72 kg: Remy Vectol (Francja) vs Anantadej Petchsuphapan (Tajlandia)
72 kg: Shane O'Neill (Irlandia) vs Eduart Paci (Albania)

Super Fight
52 kg : Funda Diken (Turcja) vs Saubang Rajani (Tajlandia)
59 kg : Martyna Król (Polska) vs Chommanee Sor Taehiran (Tajlandia)
52 kg : Fani Peloumpi (Grecja) vs Lommanee Sor Hirun (Tajlandia)
52 kg : Sarah Rankin (Nowa Zelandia) vs Nungam (Tajlandia)
57 kg : Aiyanda Amanda (Belgia) vs Pinpetch (Tajlandia)
58 kg : Miriam Sabot (Włochy) vs Saifah (Tajlandia)
64 kg : Kelly Creegan (Irlandia) vs (Tajlandia)
58 kg : Natasha Sky (Australia) vs Nampet (Tajlandia)