free templates joomla

Time Of Masters: zwycięstwo Oskara Piechoty nad Craigiem White! Wyniki

Time of MastersW sobotę 17-stycznia w sopockiej hali 100-lecia, odbyła się pierwsza gala walk MMA i Kickboxingu, Time of Masters organizowana przez Bartosza Chyrka prowadzącego klub Mad Dogs Gdynia. Była to okazja dla zawodników z Trójmiasta do zaprezentowania się na własnej arenie. W walce wieczoru niepokonany grappler z Gdyni Oskar Piechota (6-0-1) przez poddanie pokonał Anglika Craiga White'a (9-6).

Anglik wydatnie pomógł Piechocie w odniesieniu zwycięstwa po kilku ciosach próbując przejść do obalenia. W parterze momentalnie lepiej odnalazł się Polak i przeszedł do tego co potrafi najlepiej czyli duszenie brabo z pozycji bocznej. Po chwili Anglik bezradnie klepał na znak poddania a Piechota mógł cieszyć się z w sumie dość łatwego zwycięstwa.

Dość niemiłą niespodzianką dla miejscowych widzów była porażka faworyzowanego Jacka Krefta (5-2) reprezentującego klub organizatora gali. Jego pogromcą okazał się 21-letni Roman Szymański (5-2) z Linke Gold Team z Poznania, który lepiej zniósł kondycyjnie pojedynek od byłego judoki i finalnie w trzecim starciu założył gilotynowe duszenie. Pierwsze zawodowe zwycięstwo odniósł wreszcie długo przymierzający się do debiutu kulturysta Akop Szostak (1-0). Jego ofiarą padł etatowy dostawca punktów Janusz Dylewski (2-14), który chyba czerpie coraz mniej przyjemności z pobytów w oktagonie i stara się szybko przegrać. Tym razem zawodnik z Iławy uwinął się w 30 sekund i zapewne czeka już na kolejne propozycje walk. Możliwe, że telefon dzwonił już w trakcie pojedynku, stąd tak szybkie zakończenie. To tak na wesoło o występach Janusza, które trudno skwitować inaczej niż dowcipnie. Szostak zaś zrobił to co należało i warto by szukał bardziej wymagających rywali, bo na pewno bić się umie.

Czwarte zawodowe zwycięstwo odniosła Barbara Nalepka (4-0), która tym samym staje się postrachem debiutantek na polskim rynku i z tak dobrym rekordem może aspirować do walk w poważnych organizacjach. Rzecz jednak w tym by wreszcie spotkała się z zawodniczką mającą ciut więcej umiejętności i obycia niż dotychczasowe często ściągane w ostatniej chwili rywalki. Katarzyna Urban (0-1) także była debiutantką a mimo to w pierwszej akcji potrafiła posadzić na deskach Nalepkę. Był to dzwonek alarmowy. Zawodniczka z Krakowa pozbierała się po tej lekcji i w parterowej wymianie zaszła za plecy Urban, dusząc i zmuszając do poddania mniej doświadczoną rywalkę.

W dwóch pojedynkach Kickboxingu na zasadach K-1 znany doskonale pomorskiej publiczności Michał Wlazło pokonał Przemysława Lisa a inny trójmiejski zawodnik Alan Kalski, także na punkty Jędrzeja Durskiego. Ogólnie gala była dużym sukcesem i iudało się organizatorowi sprawnie zapełnić obiekt w czym głównie pomogli zawodnicy z Trójmiasta. Czekamy na kolejne wydarzenie po tak dobrym przyjęciu gali.

Komplet wyników:

Walka wieczoru
84 kg: Oskar Piechota (Polska) pokonał Craiga White (Anglia) przez poddanie (duszenie brabo) w 1 rundzie (1:17 min)

Główna karta
+93 kg: Akop Szostak pokonał Janusza Dylewskiego przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (0:30 min)
+95 kg: Michał Wlazło pokonał Przemysława Lisa przez decyzję 3-0 (30-27, 30-28, 29-28)*
70 kg: Roman Szymański pokonał Jacka Krefta przez poddanie (gilotynowe duszenie) w 3 rundzie (0:46 min)
81 kg: Alan Kalski pokonał Jędrzeja Durskiego przez decyzję 3-0 (30-28, 30-28, 30-27)*
84 kg: Krzysztof Kazimierczak pokonał Rafała Sebkowskiego przez poddanie (dźwignia na ramię) w 1 rundzie (4:50 min)
77 kg: Krystian Kaszubowski pokonał Rafała Lassotę przez decyzję 3-0 (29-28, 29-28, 29-27).
84 kg: Rafał Urbański pokonał Damiana Dussę przez KO (uderzenia) w 1 rundzie (1:27 min)
61 kg: Barbara Nalepka pokonała Katarzynę Urban przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (1:12 min)
84 kg: Bartosz Leśko pokonał Marka Michaluka przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (2:45 min)
70 kg: Rami Hamdan pokonał Kacpra Formelę przez decyzję 3-0 (20-18 x 3)**

*walki na zasadach K-1
**walka amatorska