free templates joomla

Kunlun Fight 15: Sitthichai Sitsongpeenong wygrywa w turnieju! Wyniki i video z pierwszego dnia gali!

Kunlun 15 W dniu 3 stycznia 2014 roku w Nanjing w Chinach odbyła się pierwsza część rozłożonej na dwa dni gali Kunlun Fight 15. Taka jej konfiguracja pozwala na występ wielu znanych nazwisk w świecie Kickboxingu. Już pierwszego dnia nie brakowało niespodzianek.

Najciekawszym wydarzeniem był turniej w kategorii do 70 kg. Najsilniejszym z bardzo mocnej obsady okazał się być Sitthichai Sitsongpeenong (96-27-5). 23-letni Taj zaczął od mocnego uderzenia, bo w półfinale znokautował wysokim kopnięciem Murthela Groenharta (56-17-3). Dla fightera z Surinamu to ogromny cios, bo przecież za miesiąc walczy z Nieky'm Holzkenem w turnieju na gali GLORY 19.

W finale Sitthichai skonfrontował się z Andy'm Souwerem (156-17-1). Holender po dwóch relatywnie wyrównanych rundach z Chińczykiem Jiao Fukai'em w trzeciej zdominował rywala, ale sędziowie po gospodarsku orzekli rundę dodatkową. Ich misterny plan nie przyniósł skutku, gdyż Fukai nie był w stanie kontynuować walki.

Finałowy bój Taj rozegrał bardzo dobrze od strony taktycznej, odciągając mistrza Shootboxingu na dystans. W drugiej rundzie oglądaliśmy niezwykle rzadki obrazek, a mianowicie Souwera liczonego. Sitthichai wymierzył kolanem idealnie w wątrobę i Holender skulił się z bólu. Był w stanie kontynuować, ale nawet niezła trzecia runda w jego wykonaniu nie mogła odwrócić wyniku tego pojedynku. Sitthichai, mistrz stadionu Lumpinee, w znakomitym stylu wszedł w nowy rok.

Wielu jest takich, co powątpiewa w klasę sportową Rico Verhoevena (44-8-1). Wszelkiej maści ''hejterzy'' dostali właśnie znakomitą sposobność do ponownego jej zakwestionowania, gdyż mistrz GLORY w wadze ciężkiej uległ Andrei'owi Herasimchukowi. Koszmarnie potoczyła się dla niego końcówka drugiej rundy, gdy był liczony i to aż dwa razy.
Białorusin walczył mądrze i niezagrożony dowiózł wygraną do końca. To ubiegłoroczny złoty medalista ME Muay Thai w Krakowie, a w finale pokonał wówczas Tomasza Szczepkowskiego.

Komplet wyników:

Półfinały turnieju
70 kg: Andy Souwer (Holandia) pokonał Jiao Fukai'a (Chiny) przez TKO (Fukai nie wyszedł do dodatkowej rundy)
70 kg: Sittichai Sitsongpeenong (Tajlandia) pokonał Murthela Groenharta (Surinam) przez KO w 3 rundzie

Superfighty
+95 kg: Andrei Herasimchuk (Białoruś) pokonał Rico Verhoevena (Holandia) przez decyzję
57 kg: Wang Kehan (Chiny) pokonała Irinę Mazepę (Rosja) przez decyzję

Finał turnieju
70 kg: Sittichai Sitsongpeenong (Tajlandia) pokonał Andy'ego Souwera (Holandia) przez decyzję