free templates joomla

SHOOT BOXING2012 ~Road to S-cup~act.4: Shishido nokautuje! Klęska Akihiro Gono! Wyniki!

Hiroki Shishido Shoot BoxingZa nami kolejna gala SHOOT BOXING2012 ~Road to S-cup~act.4, któramiała miejsce w Korakuen Hall w stolicy Japonii, Tokio w poniedziałek 17-go września. Na szalę rzucono prawie największe nazwiska formuły Shoot Boxingu, Muay Thai, MMA i K-1 w Kraju Kwitnącej Wiśni i nie tylko. W walce wieczoru weteran i jedna z największych gwiazd Hiroki Shishido znokautował powracającego z emerytury na ten jeden pojedynek Satoru Suzuki.

Suzuki chyba będzie jednak chyba musiał o niej mocniej pomyśleć. Starszy od niego Shishido przypomniał mu o niej mocno. Najpierw trafił obrotowym kopnięciem na wątrobę a potem poprawił backfistem i Satoru, doznał "satori" (oświecenia - przyp.) jak można stwierdzić eufemistycznie.

Warren Stevelmans Hinata

Bardzo ciekawie zapowiadała się walka Hinaty i Warrena Stevelmansa. Weterani K-1 MAX i  It's Showtime dali dobrą walkę na pełnym dystansie. Urodzony w RPA Stevelmans trenuje w Holandii w słynnym Vos Gym. Hinatę w formule Shoot Boxingu w stójce duszeniem poddał rodowity Holender Andy Souwer co jest rzadkością na galach SB. I tym razem, triumfowała holenderska szkoła, bo Stevelmans wygrał na punkty z silnie bijącym japońskim mańkutem. Hinata dysponujący atomowym lewym kopnięciem, sam zapoznał się z deskami w jednej z rund, ale  zdołał się pozbierać.

Akihiro Gono Bovy Sor Udomsom

Formułę MMA w SB reprezentował weteran UFC, Bellatora, Pride, Dream i innych organizacji, legendarny Akihiro Gono ale rywalem była nie mniejsza legenda czyli bitny mistrz Muay Thai Bovy Sor Udomsom. 27 letni Taj rozbity setkami walk okazał się znacznie lepszy niż Gono. Bovy zwyciężył demolując Gono ciosami, bo obaj poszli na wymianę i wiadomo było, że nikt nie odpuści ani nie będzie kalkulować. Bardziej opłacało się to Tajowi i kolejny Japończyk przekonał się, że zużyty Taj jest lepszy niż zużyty Japończyk. Akihiro musi powoli myśleć o wycofaniu się z kolejnego kontaktowego sportu po MMA. Wkrótce pozostanie mu tylko wybór pomiędzy bierkami a grze w japońską Go. Bowy na okazję tej walki zdjął spodenki tajskiego boksu i walczył w typowych dla

Dodatkowo Gono wystąpi, na kolejnej gali Shoot Boxingu, gdzie zawodnicy MMA z organizacji Deep zmierzą się z fighterami Cesara Takeshiego, twórcy Shoot Boxingu. Jest to formuła walki, gdzie poza standardowym Kickboxingiem (z uderzeniami kolanem) włączone są obalenia, rzuty, podcięcia, duszenia i dźwignie w stójce. Jest to najbardziej wszechstronny styl stójkowy obok klasycznego Muay Thai z wyłączeniem uderzeń, łokciami. Gono bić będzie się z Hinatą według informacji japońskiej prasy. To niewątpliwie ciekawe zestawienie dwóch przegranych na gali SB zawodników, ale Akihiro Gono nie będzie w niej faworytem.

Ciekawy pojedynek tej gali to starcie 19 letniego podopiecznego Cesara Takeshiego - właściciela organizacji SB, Yu Sugawary z Taisho czyli doświadczonym fighterem MMA Tomomim Iwama, który ma za sobą walki w Deep, ZST i bój z Jensem Pulverem na gali Pride w 2005 roku. Po trzech rundach był idealny remis 28-28,30-29 dla Taisho i 29-28 dla Sugawary. Dogrywkę już jednogłośnie wygrał Sugawara.

Komplet wyników:

70.0 kg: Hiroki Shishido (JaponiaCesars Gym) pokonał Satoru Suzuki (Japonia/Unit-K/ Bungeling Bay Spirit) przez KO w 1 rundzie (1:30 min)
70.0 kg: Warren Stevelmans (RPA/Vos Gym) pokonał Hinatę Watanabe (Japonia/Cross Point) przez decyzję 3-0 (30-28,28-27,29-28)
70.0 kg: Bovy Sor. Udomsom (Tajlandia/Onesongchai) pokonał Akihiro Gono (Japonia/Free) przez TKO w 1 rundzie (2:15 min)
60.0 kg: Kousuke Komiyama (Japonia/Hokuto) pokonał Akirę Utagawa (Japonia/Snake Pit UWF) przez decyzję 3-0 (30-29,30-28,30-29)
65.0 kg: Yusuke Sugawara (Japonia/Target) pokonał Kensaku Nakamurę (Japonia/Yoshida Dojo) przez decyzję 3-0 (30-27,30-28,30-28)
61.0 kg: Yu Sugawara (Japonia/Cesars Gym) pokonał Taisho (Japonia/Team Barbosa Japan) przez decyzję 3-0 po extra 4 rundzie (10-9,10-9,10-9)