free templates joomla

Inoki Bom-Ba-Ye 2014: Mirko ''Cro Cop'' Filipović ponownie lepszy od Satoshi'ego Ishii! Wyniki&Video!

Mirko Cro Cop FilipovicTokijska hala Ryogoku Kokugikan w dniu 31 grudnia 2014 roku gościła uczestników gali Inoki Bom-Ba-Ye 2014, organizowanej przez słynnego Antonio Inoki'ego. Tradycyjne, sylwestrowe wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem głównie za sprawą rewanżowego starcia między Mirko ''Cro Copem'' Filipoviciem (30-11-2), a Satoshi'm Ishii (12-4-1). Ponownie górą wyszedł z niego Chorwat, legenda MMA i Kickboxingu.

''Cro Cop'' wygrał dzięki swojej firmowej akcji, czyli wysokiemu kopnięciu lewą nogą, po którym potężnie zamroczony Japończyk został jeszcze dobity serią uderzeń bokserskich. To wszystko działo się w drugiej rundzie tuż przed jej zakończeniem. W ten sposób 40-letni Filipović zachował przy sobie pas mistrzowski Inoki Genome Federation (IGF) w wadze ciężkiej, który to zdobył w sierpniu po pokonaniu byłego mistrza olimpijskiego w Judo w osobie Ishii'ego właśnie.

W pojedynkach w kategorii lekkiej kolejne efektowne i rzadko oglądane poddanie zaprezentował Shinya Aoki (37-6). Swojego rodaka, Yuki'ego Yamamoto (6-7-3) skończył bowiem twisterem. Z kolei Ramazan Esenbaev (8-1-1) z Czeczenii, a więc ubiegłoroczny pogromca Satoru Kitaoki, tym razem uporał się z Kiumą Kunioku (34-25-9).

Szybkie były walki w wadze ciężkiej, zakończone zwycięstwami Amerykanów. Zaledwie 43 sekundy potrzebował Justin Willis (2-1), by pokonać Yusuke Kawaguchi'ego (16-9), czyli byłego rywala Mariusza Pudzianowskiego. Natomiast ważący aż 150 kg Chris Barnett (12-1) wygrał po upływie 117 sekund z Shinichi'm Suzukawą (1-3).

Przeprowadzono także turniej, zakończony zwycięstwem Yusuke Masudy (6-11-3). Ponadto odbyło się kilka konfrontacji wrestlerskich. W jednej z nich Bob Sapp uległ niejakiemu Aztecaserowi, zaś w walce zespołowej duet Josh Barnett i Naoya Ogawa okazał się być lepszy od dwójki Kazuyuki Fujita i Ikuhisa Minowa.

Komplet wyników MMA:

Walka rezerwowa turnieju
+93 kg: Shuji Morikawa (Japonia) pokonał Katsuyoshi'ego Sasaki'ego (Japonia) przez decyzję 3-0

Półfinały turnieju
+93 kg: Yusuke Masuda (Japonia) pokonał Takaaki'ego Obana (Japonia) przez niejednogłośną decyzję 2-1
+93 kg: Ryo Sakai (Japonia) pokonał Tsuyoshi'ego Kuriharę (Japonia) przez decyzję 3-0

Finał turnieju
+93 kg: Yusuke Masuda (Japonia) pokonał Ryo Sakai (Japonia) przez niejednogłośną decyzję 2-1

Superfight
70 kg: Ramazan Esenbaev (Rosja) pokonał Kiumę Kunioku (Japonia) przez decyzję 2-0
+93 kg: Justin Willis (USA) pokonał Yusuke Kawaguchi'ego (Japonia) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (0:43 min)
70 kg: Shinya Aoki (Japonia) pokonał Yuki'ego Yamamoto (Japonia) przez poddanie (twister) w 1 rundzie (1:21 min)
+93 kg: Chris Barnett (USA) pokonał Shinichi'ego Suzukawę (Japonia) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (1:57 min)

Walka o mistrzostwo IGF w wadze ciężkiej
120 kg: Mirko ''Cro Cop'' Filipović (Chorwacja) pokonał Satoshi'ego Ishii (Japonia) przez TKO (wysokie kopnięcie i uderzenia) w 2 rundzie (5:00 min)