free templates joomla

Jan Lodzik, Karol Szałowski i Piotr Trześniewski-Tryc na podbój Bushido KOK Hero's 2014

KOK Bushido SeriesW sobotę 15-go listopada w stolicy Litwy, Wilnie odbędzie się gala Bushido KOK Hero's 2014, która ma też podtytuł FightBox KOK Heros 2014 & Bushido. Trafi ona na największy litewski obiekt jakim jest słynna hala Siemens Arena. Jak zapowiedział promotor gali Donatas Simanaitis udział wezmą najlepsi litewscy zawodnicy Tadas Jonkus, Sergej Maslobojev, Tomas Pakutinskas, legendarny Kestutis Smirnovas czy kontrowersyjny Remigijus Morkevicius. Gale w Wilnie odbywają się już blisko 19 lat i są jednymi z największych wydarzeń MMA i Kickboxingu w Europie gromadząc największe gwiazdy i widownię liczącą nawet 10 tysięcy kibiców.

W tym roku nie zabraknie i polskich akcentów gali. Wstępnie awizowanych jest trzech polskich zawodników: kickboxerzy Piotr Trześniewski-Tryc z warszawskiej Palestry i Jan Lodzik z Tajfuna Legionowo, oraz Karol Szałowski z Copacabana Kielce, który wystąpi w walce MMA.

Trześniewski-Tryc, który ma sporo sukcesów na koncie w Kickboxingu zmierzy się z utalentowanym miejscowym zawodnikiem Herkusem Lukosiunasem i będzie mieć przewagę doświadczenia. Wyszkowianin ma na koncie pas Zawodowego Mistrza Polski a także Puchar Europy K-1, walczył także w Holandii. Stoczył również sześć walk zawodowych z czego 4 wygrał, raz remisował i poniósł 1 porażkę. W Wyszkowie jest trenerem w MKS Gimnazjon Apin Wyszków.

Wiele można oczekiwać także po starcie młodego 19-letniego Jana Lodzika. Podopieczny trenera Tomasza Szczepaniuka ma za sobą wiele amatorskich sukcesów jak zdobycie Pucharu Świata w Szeged, ale także pierwsze zawodowe pojedynki. Oczywiście nikt od razu nie oczekuje od niego cudów, bo Litwin Martynas Dainius to młody, ale doświadczony rywal. Potrafił na deski rzucić Łukasza Łęczyckiego w 2013 roku a w tym znalazł się w finale KOK World GP w Kiszyniowie.

Najtrudniejsze zadanie stoi przed Karolem Szałowskim z kieleckiej Copacabany. Jego rywalem będzie bardzo utalentowany Mingdaugas Verzbickas mający 8 wygranych walk i starty na najpoważniejszych galach w Rosji. Litewski zawodnik walczył w Polsce i na punkty pokonał go Andrzej Grzebyk. Szałowski szlify zdobywał głównie na galach Prime FC i PLMMA. Ma dobrą stójkę i niezłe Jiu-Jitsu, co może pozwolić mu zaskoczyć Litwina. Liczymy na dobre występy Polaków w Wilnie i odczarowanie tamtejszego ringu, gdzie dość rzadko udaje się naszym zawodnikom zwyciężyć. Może tym razem

Z ciekawostek wileńskiej imprezy warto odnotować powrót na ring Kestutisa Smirnovasa, weterana japońskich ringów MMA. Tym razem zmierzy się on z norweskim żołnierzem i kickboxerem Ingarem Storsve nazywanym "Maximus". Litewski zawodnik i polityk, szczyt kariery ma za sobą, ale nadal cieszy się zainteresowaniem swoich rodaków. Także powracający po niechlubnym ataku na kobietę w 2013 roku, Remigijus Morkevicius to weteran walk K-1 w Japonii i jeden z najbardziej rozpoznawalnych (dzięki też tzw. brukowej prasie - przyp. red.) zawodników MMA i Kickboxingu na Litwie. Litwin walczyć będzie z Hiszpanem Juanem Martosem Martinezem reprezentującym Gym Capio. Także ciekawostką jest udział w gali tureckiego mistrza zapasów w oleju nazywanych - yaglı güreş. Mieszkający w Austrii Turek Umit Polat zmierzy z się z weteranem MMA i Kickboxingu, Tomasem Pakutinskasem, który zaczynał karierę w MMA od 9 porażek w 10 walkach a potem osiągnął 7 zwycięstw. Polat ma oficjalnie 2 zwycięstwa i 2 porażki.

Walka wieczoru gali to mołdawsko - litewski bój w Kickboxingu Pavla Voronina i Sergeia Maslobojeva. Ten pierwszy to solidny rzemieślnik klubu Lion Muay Thai z Kiszyniowa, zaś Maslobojev to aktualnie największa gwiazda litewskiego Kickboxingu i światowa czołówka w wadze juniorciężkiej do 91 kg. Dzięki takim zestawieniom gala Bushido KOK Hero's 2014 notuje największe zainteresowanie od lat. Porównać ją można tylko z K-1 East Europe MAX z 2007 roku, gdy w Wilnie na Siemens Arena pojawiło się ponad 12 tysięcy widzów a dla reszty zabrakło biletów. Bardzo możliwe, że tym razem i tak będzie. Karta walk gali poniżej:

75 kg: Martynas Jasiunas (Litwa) vs TBA
71 kg: Piotr Trześniewski-Tryc (Polska) vs Herkus Luksionas (Litwa)
KB 63 kg: Jouou Date (Japonia) vs Karolis Buslys (Litwa)
KB 63 kg: Jan Lodzik (Polska) vs Martynas Danius (Litwa)
MMA 77 kg: Karol Szałowski (Polska) vs Mindaugas Verzbickas (Litwa)
MMA 86 kg: Ingar Storsve (Norwegia) vs Kestutis Smirnovas (Litwa)
MMA 66 kg: Date Kazuki (Japonia) vs Ignas Barysas (Litwa)
KB 71 kg: Matthias Ibssa (Holandia) vs Karolis Liukaitis (Litwa)
MMA+93 kg: Umit Polat (Turcja) vs Tomas Pakutinskas (Litwa)
KB 63 kg: Renita Stanislav (Mołdawia) vs Deivydas Danyla (Litwa)
KB 67 kg: Juan Martos Martinez (Hiszpania) vs Remigijus Morkevicius (Litwa)
KB 71 kg: Jordan "Shaggy" Pikeur (Holandia) vs Tadas Jonkus (Litwa)
KB 91 kg: Pavel Voronin (Mołdawia) vs Sergei Maslabojev (Litwa)