free templates joomla

GLORY 18: Robin van Roosmalen nowym mistrzem wagi lekkiej! Wyniki!

Glory 18W Oklahoma City dnia 7 listopada 2014 roku odbyła się gala GLORY 18: Return to Glory. Po dłuższej przerwie aktualnie najsilniejsza organizacja Kickboxingu powróciła na scenę i to w wielkim stylu. Stało się tak m.in. dzięki znakomitemu bojowi o tytuł w wadze lekkiej między Davitem Kirią (23-9 KB, 5-3 GLORY) a Robinem van Roosmalenem (44-14-3 KB, 9-2 GLORY).

Od samego początku walka musiała się podobać ze względu na jej szybkie tempo. Pierwsze dwie rundy należały do pretendującego do pasa mistrzowskiego van Roosmalena, który był bardziej dynamiczny i precyzyjny od Kirii. W trzeciej rundzie mocniej do głosu doszedł broniący tytułu Kiria i zdołał posłać Holendra na deski po lewym sierpowym, a następnie do końca rundy dążył do jego skończenia, co jednak mu się nie udało. W czwartej rundzie van Roosmalen doszedł w pełni do siebie i to była runda na remis, gdyż Gruzin nie odstępował mu ani na krok.

O wszystkim zadecydowała ostatnia runda. Tym razem Kiria nie zanotował równie niesamowitego finiszu, jak w marcu przeciwko Andy'emu Ristie. Przeważał w niej van Roosmalen, a Kiria robił zdecydowanie za mało, by wywrzeć wrażenie na sędziach punktowych. Znalazało to swoje odzwierciedlenie w werdykcie, który w stosunku 2-0 przyznał zwycięstwo Robinowi van Roosmalenowi. Holender odebrał Gruzinowi pas mistrzowski i teraz to on jest nowym numerem jeden w wadze lekkiej! Znakomity występ! W dodatku to zawodnik z największą ilością pojedynczych wygranych w GLORY, gdyż ma ich na swoim koncie już dziewięć.

Ciekawie było także w turnieju pretendentów w kategorii półciężkiej. W półfinałach najpierw Zack Mwekassa (12-2 KB, 2-1 GLORY) dał lekcję boksu Brianowi Collette (21-3 KB, 2-2 GLORY), posyłając go na deski w pierwszej rundzie i definitywnie kończąc walkę w drugiej po lewym sierpowym. Następnie sporą niespodziankę in plus sprawił Saulo Cavalari (30-3 KB, 4-1 GLORY), eliminując ze zmagań faworyzowanego Danyo Ilungę (55-6 KB, 6-2 GLORY). Dominował od początku do końca starcia, stale napierał na rywala i pewnie wygrał na punkty.

Brazylijsko-kongijski finał to konfrontacja kopnięć Cavalari'ego z akcjami bokserskimi Mwekassy. O ile pierwsza runda była remisowa, o tyle w kolejnej swoje zaczęły robić lowkicki, jakie Cavalari umieszczał na wykrocznej nodze oponenta. A już na starcie trzeciej wystrzelił w jego stronę kopnięcie na głowę lewą nogą, po którym nastąpił koniec pojedynku! Cavalari w obu konfrontacjach turniejowych wypadł kapitalnie, pokazując ogromną agresję, siłę i precyzję. Teraz powinien dostać możliwość walki o tytuł z Gokhanem Saki'm. W takiej formie fighter z Kurytyby będzie ciężkim wyzwaniem dla Turka.

W pojedynku dodatkowym o dobry wynik postarał się Jason Wilnis (23-4-1 KB, 2-2 GLORY). Sukces w starciu z Wayne'em Barrettem (5-2 KB, 4-2 GLORY) zapewnił sobie w pierwszych dwóch rundach, gdy nieustannym ciągiem na Amerykanina doprowadził do jego dwóch liczeń po akcjach pięściarskich. Holender zwolnił w trzeciej rundzie, ale nie mogło mu to odebrać cennej wygranej.

W najciekawszej potyczce w części gali zwanej Superfight Series triumfował Benjamin Adegbuyi (22-2-1 KB, 3-0 GLORY). Ciemnoskóry Rumun wypunktował Hesdy'ego Gergesa (45-14-1 KB, 2-2 GLORY) z Egiptu i tym samym może otrzymać upragnioną walkę o pas mistrzowski w kategorii ciężkiej.

A propo, najbliższa gala GLORY World Series, czyli GLORY 19 odbędzie się 19 grudnia 2014 roku i jej main eventem będzie bój o tytuł w wadze ciężkiej między broniącym go Rico Verhoevenem a Errolem Zimmermanem. Więcej informacji o tym evencie podamy wkrótce.

Komplet wyników:

Superfight Series
77 kg: Omari Boyd (USA) pokonał Iana Alexandra (USA) przez KO w 3 rundzie (2:17 min)
70 kg: Josh Jauncey (Kanada) pokonał Jae-Gil Noha (Korea Płd.) przez KO w 2 rundzie (1:14 min)
85 kg: Robert Thomas (Kanada) pokonał Mike'a Lemaire'a (USA) przez KO w 3 rundzie (1:06 min)
95 kg: Randy Blake (USA) pokonał Warrena Thompsona (USA) przez decyzję 3-0 (30-26, 30-26, 30-26)
+95 kg: Benjamin Adegbuyi (Rumunia) pokonał Hesdy'ego Gergesa (Egipt) przez decyzję 3-0 (30-27, 30-27, 29-28)

Główna karta

Półfinały turnieju pretendentów w wadze półciężkiej
95 kg: Zack Mwekassa (Kongo) pokonał Briana Collette (USA) przez KO (lewy sierpowy) w 2 rundzie (0:45 min)
95 kg: Saulo Cavalari (Brazylia) pokonał Danyo Ilungę (Niemcy) przez decyzję 3-0 (30-27, 30-27, 30-27)

Superfight
85 kg: Jason Wilnis (Holandia) pokonał Wayne'a Barretta (USA) przez decyzję 3-0 (29-26, 29-26, 29-26)

Walka o mistrzostwo GLORY w wadze lekkiej
70 kg: Robin van Roosmalen (Holandia) pokonał Davita Kirię (Gruzja) przez decyzję 2-0 (48-46, 48-46, 47-47)

Finał turnieju pretendentów w wadze półciężkiej
95 kg: Saulo Cavalari (Brazylia) pokonał Zacka Mwekassę (Kongo) przez KO (lewy highkick) w 3 rundzie (0:20 min)