free templates joomla

Bellator 130: Emanuel Newton z trudem zatrzymuje przy sobie pas mistrzowski! Wyniki&Video!

Emanuel NewtonDuże emocje, związane zwłaszcza z walką wieczoru towarzyszyły gali Bellator 130, która 24 października 2014 roku miała miejsce w Mulvane. Emanuel Newton (25-7-1 MMA, 8-1 BMMA), zaledwie półtora miesiąca od ostatniego pojedynku ponownie bronił tytułu w wadze półciężkiej, tym razem mając za przeciwnika Lintona Vassella (14-4 MMA, 3-1 BMMA).

Początek wskazywał na to, że możemy być świadkami sensacji. Vassell, który wygrał poprzednie trzy walki dla Bellatora, bez respektu dla mistrza realizował swoją strategię, jaką było sprowadzanie Newtona do parteru, a tam szukanie okazji do poddań. W pierwszej trzykrotnie próbował duszeń zza pleców, w drugiej ponownie tej samej techniki oraz kimury.

Newton wydawał się być totalnie bezradny. Jednak od trzeciej rundy zaczął walczyć lepiej, a od czwartej Vassell zaczął wyraźnie gasnąć. Piąta runda pokazała kunszt Newtona, który przy pierwszej realnej możliwości skończenia Brytyjczyka po prostu to zrobił, poddając go duszeniem zza pleców. Wygrana ''The Hardcore Kida'' rodziła się w bólach, ale dzięki zachowaniu spokoju i wyczekiwaniu na odpowiedni moment dopiął swego.

O wiele szybciej poradził sobie Bobby Lashley (12-2 MMA, 2-0 BMMA). Były pro wrestler skorzystał z błędu Karla Etheringtona (9-1 MMA, 1-1 BMMA) i skontrował jego próbę obalenia w taki sposób, iż to rywal wylądował do parteru odwrócony plecami do niego. Dzięki temu Lashley rozpoczął obijanie oponenta, co w końcu przerwał sędzia. Była to pierwsza porażka Etheringtona w MMA. Nie był to udany dzień dla przedstawicieli brytyjskiego MMA, gdyż obaj nie sprostali zadaniu.

Wiele powodów do radości miała Marloes Coenen (22-6 MMA, 1-0 BMMA). Doświadczona Holenderka od samego startu nie pozostawiła złudzeń odnośnie swojej wyższości nad Annalisą Bucci (7-4 MMA, 0-1 BMMA). Z dużą łatwością sprowadzała Włoszkę na ziemię, gdzie całkowicie kontrolowała sytuację. Można było odnieść wrażenie, że Coenen, choć miała swoje okazje, starała się przewalczyć na jak najdłuższym dystansie. W trzeciej rundzie zabawa się skończyła i duszeniem mata leo zakończyła ten bardzo jednostronny bój. Coenen z miejsca stała się główną kandydatką do zostania pierwszoplanową postacią kobiecych walk w Bellatorze.

W starciu otwierającym główną kartę walk, Dave Jansen (20-2 MMA, 7-0 BMMA) dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozbijania Ricka Hawna (18-4 MMA, 10-4 BMMA) niskimi kopnięciami zapracował sobie na pewną wygraną na kartach sędziowskich. Przypomnijmy, iż Jansen to ostatni fighter, który zdołał pokonać Marcina Helda.

Komplet wyników:

Walki eliminacyjne
120 kg: Alex Huddleston (USA) pokonał Dereka Bohla (USA) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (4:04 min)
CW: Aaron Derrow (USA) pokonał Nate'a Jolly'ego (USA) przez decyzję 3-0 (29-28, 29-28, 29-28)
66 kg: Darrion Caldwell (USA) pokonał Anthony'ego Dizy'ego (Francja) przez decyzję 3-0 (30-27, 30-27, 30-27)
84 kg: Sam Oropeza (USA) pokonał Gary'ego Tapusoę (USA) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (2:31 min)
120 kg: Daniel Gallemore (USA) pokonał Gzima Selmani'ego (Albania) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (4:33 min)
70 kg: Marcio Navarro (USA) pokonał Cody'ego Carrillo (USA) przez poddanie (uderzenia) w 3 rundzie (2:09 min)
66 kg: Ricky Musgrave (USA) pokonał Joe Wilka (USA) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (2:45 min)

Główna karta
70 kg: Dave Jansen (USA) pokonał Ricka Hawna (USA) przez decyzję 3-0 (29-28, 30-27, 30-27)
66 kg: Marloes Coenen (Holandia) pokonała Annalisę Bucci (Włochy) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie (0:57 min)
120 kg: Bobby Lashley (USA) pokonał Karla Etheringtona (Wielka Brytania) przez poddanie (uderzenia) w 1 rundzie (1:31 min)

Walka o mistrzostwo Bellatora w wadze półciężkiej
93 kg: Emanuel Newton (USA) pokonał Lintona Vassella (Wielka Brytania) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 5 rundzie (0:47 min)