free templates joomla

Mix Fight Gala 16: Cedric Manhoef wygrywa w turnieju K-1, Albert Kraus w boksie! Wyniki!

Mix Fight Gala 16Choć w sobotni wieczór 4 października 2014 roku uwaga fanów sportów walki skupiona była wokół eventów UFC i KSW, to na pewno organizatorzy Mix Fight Gala 16 mieli swoje atuty, którymi chcieli przyciągnąć widzów do Fuldy w Niemczech. Zarówno fizycznie do hali, jak i przed ekrany odbiorników, bo przecież ta gala była pokazywana przez prężnie rozwijającą się stację FightBox. Poza tym, po prostu miała do zaoferowania dużą liczbę walk w formułach K-1 i MMA w dobrej obsadzie oraz Fiodora Emelianenko i Remy'ego Bonjasky'ego w roli gości honorowych.

Turniej K-1 dla zawodników w kategorii do 72.5 kg zgodnie z przewidywaniami zakończył się sukcesem Cedrica Manhoefa (39-2-2). Robiący coraz większą karierę zawodnik z Holandii w półfinale decyzją sędziów okazał się być lepszy od Danijela Solaja, zaś w finale znokautował Redouane'a Derrasa, zostając zarazem pierwszym pogromcą Francuza.

W innych pojedynkach w tej formule zwyciężali chociażby bracia Pique. Marco Pique (63-38-1) wypunktował Erkana Varola, natomiast Sergio Pique przed czasem pokonał Viktora Bogutzki'ego. Juri Kehl znokautował Romana Mailova, czyli czerwcowego pogromcę Mateusza Kopca. W ten sam sposób zatriumfował Darryl Sichtman, a więc triumfator Tatneft Cup sprzed niespełna miesiąca, sprawiając przykrość lokalnej publiczności, gdyż Sergej Braun to fighter z Fuldy. Na punkty z Muradem Ouchenem wygrał Chris Ngimbi (25-14).

W jedynym starciu bokserskim zaprezentował się Albert Kraus. Doskonale znany z gal K-1 MAX czy GLORY zawodnik tym razem spróbował swojego szczęścia w innej dyscyplinie i poszło mu bardzo dobrze, gdyż zastopował Miro Kyokę z Japonii w trzeciej rundzie. To piąta wygrana Holendra w piątej walce w boksie, z czego czwarta przed czasem.

Komplet wyników

Półfinały turnieju K-1:
72,5 kg: Redouane Derras (Francja) pokonał Hunkara Kilica (Turcja) przez KO w 2 rundzie
72,5 kg: Cedric Manhoef (Holandia) pokonał Danijela Solaję (Niemcy) przez decyzję

Superfight
72,5 kg: Chris Ngimbi (Kongo) pokonał Murada Ouchena (Turcja) przez decyzję
77 kg: Samir Al Mansuri (Maroko) vs Donovan Panagiotis (Anglia) - Remis
84,5 kg: Jerome Heinz (Niemcy) pokonał Dymitriya Mejhanikova (Rosja) przez KO (kolano na tułów) w 2 rundzie
80 kg: Darryl Sichtman (Surinam) pokonał Sergeja Brauna (Niemcy) przez KO w 3 rundzie
72,5 kg: Marco Pique (Surinam) pokonał Erkana Varola (Turcja) przez decyzję 3-0
95 kg: Sergio Pique (Surinam) pokonał Viktora Bogutzki'ego (Niemcy) przez decyzję 3-0
70 kg: Juri Kehl (Niemcy) pokonał Romana Mailova (Ukraina) przez decyzję 3-0

Finał turnieju K-1
72.5 kg: Cedric Manhoef (Holandia) pokonał Redouane'a Derrasa (Francja) przez KO (lewy sierpowy) w 1 rundzie

Walki Boks
72,5 kg: Albert Kraus (Holandia) pokonał Miro Kyokę (Japonia) przez TKO w 3 rundzie