free templates joomla

Ząbki Fight Night 2014 - podsumowanie & wyniki!

Łukasz WichowskiW sobotni wieczór 27-go września w podwarszawskich Ząbkach miała miejsce pierwsza edycja gali Kickboxingu jaką była Ząbki Fight Night organizowaną przez Grupę DSF. Trzeba przyznać, że gala zaskoczyła wszystkich poziomem organizacyjnym i świetnymi emocjonującymi walkami. Ale nade wszystko warto podkreślić niemal komplet publiczności na trybunach, gdzie wielu widzów przybyło do hali przy ulicy Batorego 37 całymi rodzinami. Można było odnieść wrażenie, iż Kickboxing to sport rodzinny.

Zaskakującym był fakt udziału wielu znamienitych gości jak burmistrz Ząbek, burmistrza Robert Perkowski, jego zastępca Artur Murawski czy Jacek Romańczuk dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To wszystko było możliwe dzięki zaangażowaniu prezesa Grupy DSF Sławomira Duba we współpracy z pierwszym polskim mistrzem świata w Kickboxingu Piotrem Siegoczyńskim, trenerem prowadzącym DSF Kickboxing Team. Dopisali również goście honorowi wspieranie przez DSF jak Karolina Kowalkiewicz, Daniel Omielańczuk i Marcin Różalski.

Jednak najważniejszym elementem były stojące na wysokim poziomie sportowym pojedynki, których widzowie obejrzeli dokładnie sześć. Świetnie one stopniowały napięcie, które rosło z walki na walkę. Rosła też stawka każdego boju poczynając od walki otwarcia, poprzez pojedynki rankingowe (w tym jeden międzynarodowy), aż do walk o puchary: burmistrza Ząbek i regionu Mazowsza. Na koniec galę ozdobił pojedynek międzynarodowy o pas Młodzieżowego Mistrza Polski. Podczas walk zawodnicy rywalizowali w dwóch formułach: Full Contact (FC) i K-1 Rules.

W pojedynku otwarcia dwóch młodych zawodników: Mateusz Pietrucha z Kickboxing Otwock i Patryk Kuryłek z pobliskiego Ząbkom - Wichru Kobyłka pokazało całkiem niezłe wyszkolenie techniczne. Mimo dość niskiej wagi do 60 kg, nie brakowało mocnych ciosów z obu stron. Zdecydowanie jednak mocniej bił Kuryłek, który doprowadził do liczenia rywala i przeprowadzał bardzo efektowne akcje, zbierając punkty u sędziów. Mimo twardej postawy zawodnik z Otwocka musiał uznać wyższość rywala i został pokonany przez decyzję.

Wiele oczekiwano po występie weterana polskiego Kickboxingu Mariusza Nizołka z Grupy DSF Kickboxing Team. 36-letni zawodnik będąc faworytem starcia, stanął naprzeciw Mateusza Żukowskiego reprezentującego Terlik Team Mikołajki i był to zimny prysznic i dla niego i miejscowej publiki. Zawodnik z Mazur radził sobie bardzo dobrze z bardziej doświadczonym. Dodatkowo jak ryba w wodzie dobrze czuł się w wymianach ciosów. W jednej z nich potężnie trafił weterana i ten walczył o przetrwanie. W chwilę później w trzeciej rundzie było podobnie i Niziołek mógł mówić o szczęściu, że dotrwał do końca. Przy dwóch błędach w obronie mogło skończyć się to dużo gorzej. Sędziowie nie mieli wątpliwości i wysoko punktowali wygraną Żukowskiego.

Klubowy kolega Niziołka - Marcin Nasiadko z DSF Kickboxing Team walczył ze Słowakiem Mateusem Bazgerem i był to pokaz doskonałej kontroli wydarzeń w ringu ze strony naszego zawodnika. Sędziowie mieli dość proste zadanie i wygrana Polaka była formalnością. W kolejnym starciu wewnątrz polskim, reprezentujący Wicher Kobyłka Kamil Ruta pokoazał dlaczego uważany jest za jeden z największych talentów wagi półciężkiej w polskim Kickboxingu. Rozprawa z Przemysławem Żakiem z X-Fight Piaseczno trwała krótko i po drugim liczeniu sędzia przerwał walkę.

Dla fanów kobiecych walk i kobiecego Kickboxingu, atrakcją był występ mistrzyni świata WAKO -Pro Doroty Godziny, która co prawda specjalizuje się w formule Full Contact, ale z Kamilą Hermanowską podjęła walkę na zasadach K-1 i bez problemów wypunktowała młodą 19-letnią rywalkę dodatkowo serwując jej liczenie po ciosie kolanem. Zwycięstwo podopiecznej Piotra Siegoczyńskiego nie było zagrożone mimo mocnych obszernych ciosów dzielnej Kamili. Walka skończyła się werdyktem punktowym i zawodniczka klubu KS Nadstal schodziła pokonana, zaś reprezentująca Grupę DSF, Dorota Godzina wygrała szósty zawodowy pojedynek.

Walka wieczoru nie rozczarowała nikogo. Łukasz Wichowski także reprezentował DSF Kickboxing Team a jego rywalem był znany w Polsce Tomas Neupauer ze Słowacji. Twardy i bardzo doświadczony rywal bił się m.in. wcześniej z Mariuszem Niziołkiem. Słowak postawił trudne warunki młodemu i niezbyt doświadczonemu na zawodowym ringu Wichowskiemu. To był dla niego test, gdzie "mężczyzn oddziela się od chłopców" - jak mówi ludowa mądrość i pierwsza runda potwierdziła to w pełni. Słowak pokazał, że ma warsztat, doświadczenie i siłę. Wichowski był w opałach. W drugim starciu Polak postawił wszystko na jedną kartę i podjął wymianę ciosów z Neupauerem doprowadzając mocnymi uderzeniami do pierwszego liczenia a po chwili drugiego liczenia i było po walce a publiczność oszalała bijąc brawa na stojąco! Ten pojedynek z powodu dramatyzmu był ozdobą gali i jej kapitalnym zakończeniem. Był też drugą zawodową wygraną Polaka.

Na dobry obraz gali złożyła się też świetnie przeprowadzona licytacja rzeczy ofiarowanych przez wspierane przez Grupę DSF polskie gwiazdy MMA. Akcja miała wspomóc Patryka - chłopca potrzebującego pomocy i dzięki wsparciu firmy, rzeczy Marcina Różalskiego, Karoliny Kowalkiewicz i Daniela Omielańczuka zostały zlicytowane za blisko dwa tysiące złotych a sama licytacja została świetnie przeprowadzona przez Bogdana Saternusa prowadzącego całe wydarzenie w roli konferansjera.

Podsumowując: kapitalne wydarzenie, które warto powtarzać cyklicznie o ile tacy ludzie jak Sławomir Duba, zechcą inwestować w profesjonalne wydarzenia a wydaje się, że po ostatniej gali - tak się stanie. Kolejne eventy to kwestia czasu i warto przypatrywać się tej inicjatywie, nim trafi ona na wielkie obiekty.

Komplet wyników:

K-1 60 kg: Patryk Kuryłek (Wicher Kobyłka) pokonał Mateusza Pietruchę (Kickboxing Otwock) przez decyzję 3-0
FC 81 kg: Mateusz Żukowski (Terlik Team Mikołajki) pokonał Mariusza Niziołka (DSF Kickboxing Team) przez decyzję 3-0
FC 60 kg: Marcin Nasiadko (DSF Kickboxing Team) pokonał Mateusa Bazgera (Słowacja) przez decyzję 3-0

Pojedynek o Puchar Mazowsza
K-1 81 kg: Kamil Ruta (Wicher Kobyłka) pokonał Przemysława Żaka (X-Fight Piaseczno) przez TKO (2 x liczenie) w 1 rundzie

Pojedynek o Puchar Burmistrza Ząbek
K-1 57 kg: Dorota Godzina (DSF Kickboxing Team) pokonała Kamilę Hermanowską (KS Nadstal) przez decyzję 3-0

Walka o pas Międzynarodowego Młodzieżowego Mistrza Polski PZKB
FC 81 kg: Łukasz Wichowski (DSF Kickboxing Team) pokonał Tomasza Neupauera (Słowacja) przez TKO (2 x liczenie) w 2 rundzie