free templates joomla

Udany start Polaków w pierwszym dniu Mistrzostw Europy Muaythai 2014! Wyniki!

fot. Cezary Zugaj Facebook - ME Muaythai 2014 We wtorek 23-go września rozpoczęła się największa amatorska impreza Sportów Walki, jaką są Mistrzostwa Europy Muaythai 2014, które odbywają się w Krakowie. Ponad 500 zawodników i zawodniczek z 41 krajów Europy, rozpoczęło zmagania na trzech ringach hali krakowskiego AWF-u. Oczywiście impreza w najważniejszej części trafi do prestiżowej Kraków Arena w niedzielę, 28-go września, kiedy to zakończy się rywalizacja.

Wśród uczestników są i Polacy, którzy mają szansę odegrać znaczącą rolę w tych zawodach i to nie tylko z powodu roli gospodarzy. Polacy mają silną ekipę, która już w pierwszym dniu pokazała swoją siłę. W seniorskiej A-klasowej rywalizacji Marcin Łepkowski z Raczadam Kraków, Mateusz Kopiec i Radosław Paczuski z Garudy Warszawa przeszli do walk półfinałowych. Z tej ekipy wyłamali się tylko Cezary Zugaj Jr. z White Bears Białystok, który przegrał z reprezentantem Izraela - Itayem Gayerem i Łukasz Łęczycki, który odczuwał trudy udziału w gali KOK World GP na Mołdawii w piątek 19-go września. Polak uległ Ukraińcowi Mikhailo Vasyloglio.

Na remis wyszedł start zawodnikom kadry B, z których awansował Kamil Trzpioła a odpadł Bartosz Botwina. Juniorzy zaś Kamil Piątkiewicz i Dawid Mirkowski koncertowo awansowali do dalszej rywalizacji. W środę walczyć będą kolejni reprezentanci Polski z faworytem Oskarem Staszczakiem, który ponownie wyjdzie walczyć z Vitaliyem Nikiforovem - mistrzem świata, ale to Polak jest faworytem tej walki.

Warto podkreślić, że w pierwszym dniu zawodów wystąpiły największe gwiazdy mistrzostw - Andrei Kulebin, Sergei Kulyaba, Konstantin Trishin czy Itay Gershon i awansowali dalej. Wielce obiecująco wygląda też Antoine Habash - węgierski zawodnik, którego mieliśmy okazję oglądać w zawodowej walce z Tomaszem Makowskim we Wrocławiu. Dziś dalsza część zawodów i zapewne nie zabraknie w nich gwiazd. Kibicom zaś polecamy oglądanie zmagań na żywo i śledzenie wyników tej świetnej i pełnej gwiazd światowego formatu imprezie.

Transmisja live ME Muaythai 2014 znajdziesz TUTAJ

Pełne wyniki wszystkich walk na trzech ringach poniżej:

ME Muaythai 2014 - Dzień 1 - wyniki ring A   ME Muaythai 2014 - Dzień 1 - wyniki ring B 

ME Muaythai 2014 - Dzień 1 - wyniki ring C


  • ME Muaythai 2014 - Dzień 1_1
  • ME Muaythai 2014 - Dzień 1_2
  • ME Muaythai 2014 - Dzień 1_3
  • ME Muaythai 2014 - Dzień 1_4
  • ME Muaythai 2014 - Dzień 1_5
  • ME Muaythai 2014 - Dzień 1_6
  • ME Muaythai 2014 - Dzień 1_7