free templates joomla

Muay Thai World Championship IFMA: Joanna Jędrzejczyk mistrzynią świata!

Jędzrzejczyk Joanna Muay ThaiPolska zawodniczka Muay Thai Joanna Jędrzejczyk zdobyła złoty medal największej światowej organizacji tajskiego boksu IFMA, podczas odbywających się Mistrzostw Świata w St. Petersburgu w Rosji. Polska triumfowała w kategorii do 57 kg. Był to trzeci tytuł i piąty medal wywalczony przez polską zawodniczkę, która jest tym samym jedną z najbardziej utytułowanych fighterek świata.

Jędrzejczyk pokonała Francuzkę Katię Semail przez decyzję, bezdyskusyjnie mając non stop przewagę. Polka ma za sobą także bogatą karierę zawodową, którą w dużej mierze prowadziła pod okiem czterokrotnego mistrza K-1 WGP, Ernetsto Hoosta. Wygrywała na galach It's Showtime w Holandii, Japonii a nawet na słonecznym Surinamie. Obecnie trenuje w klubie Arrachion Olsztyn.

Podczas MŚ medale brązowe zdobyła także Magdalena Rak i Mateusz Kopiec i jest to najlepszy medalowy występ polskiej ekipy w historii, bowiem oba brązy wywalczone zostały w walkach A klasowych. Pozostali polscy uczestnicy dali z siebie wszystko i nie są to tylko słowa, bowiem przegrali bardzo wyrównanych walkach z lepszymi z reguły rywalami. W czwartek 13-go września mistrzostwa zostaną zamknięte ostatnimi walkami a dla polskiej reprezentacji i tak ten start jest sporym sukcesem. Przy startujących 75 krajowych reprezentacjach i ponad 1500 zawodników o jakikolwiek medal było bardzo trudno. Polska wypadła bardzo dobrze na tym tle i powtwierdziła przynależność do światowej elity.