free templates joomla

SuperKombat World Grand Prix Almere - zapowiedź!

SuperKombatJedna z czołowych organizacji Kickboxingu, SuperKombat tym razem opuszcza Rumunię i 27 września 2014 roku przybywa do Holandii, a konkretnie do Almere na galę z cyklu World Grand Prix. Będzie to wielogodzinny event, gdyż rozpocznie się potężnie rozbudowanym undercardem, a dopiero wieczorem rozpocznie się główna karta, pokazywana na żywo na antenie stacji Eurosport.

Transmitowaną część gali rozpoczną walki półfinałowe turnieju wagi ciężkiej, którego zwycięzca wywalczy prawo startu w Final Elimination, zaplanowanej na 25 października. W pierwszym półfinale zmierzą się Tarik Khbabez z Maroka i Gurhan Degermenci z Turcji, w drugim zaś Patrick Veenstra z Holandii oraz Viktor Bugotzki z Niemiec. Bój finałowy będzie walką zamykającą całą galę.

Przed finałem w szranki staną uczestnicy superfightów. W najciekawszym z nich Brian Douwes (31-21-2) podejmie Catalina Morosanu (38-8). Obecny rok, w przeciwieństwie choćby do ostatniego jest o wiele bardziej udany dla Douwesa, gdyż Holender wygrywał w każdym z trzech starć, które w nim stoczył: z Fikri'm Ameziane, Srdjanem Selesem i Martinem Scholsbergiem. To wciąż dość młody, bo 26-letni zawodnik, ale raczej spodziewano się po nim większych osiągnięć. Na pewno zwycięstwo nad Morosanu byłoby dla niego cennym wpisem do rekordu.

Będzie jednak o to ciężko, gdyż Morosanu, znany jako ''Śmierć z Karpat'', to nie tylko główna postać organizacji SuperKombat, dla której jeszcze nie przegrał, ale i fighter z naprawdę ciekawymi dokonaniami, w które wpisuje się m.in. wiktoria nad Pawłem Słowińskim. SuperKombat w ostatnim czasie dawało Rumunowi niezbyt wymagających rywali, co skutkowało efektownymi i bardzo jednostronnymi bojami przeciwko Mohamedowi Karimowi czy Giannisowi Stoforidisowi. A trzeba dodać, że znakiem firmowym Morosanu jest ogromna agresja w ringu, której poddało się już wielu oponentów.

Interesująco powinno też być w konfrontacji Redouana Cairo (17-8-3) z Ali Cenikiem (18-9-2). Cairo to kolejny weteran SuperKombat, który był nawet finalistą ubiegłorocznego World GP, lecz w decydującym pojedynku uległ po rundzie dodatkowej Frankowi Munozowi. Cenik natomiast może pochwalić się triumfami nad tak uznanymi fighterami jak Roman Kleibl, Alexey Ignashov czy Rodney Glunder. W czerwcu bił się o tytuł SuperKombat, lecz przegrał decyzją sędziów z Andrei'em Stoicą. Karta walk poniżej:

Półfinały turnieju w wadze ciężkiej
+95 kg: Tarik Khbabez (Maroko) vs. Gurhan Degermenci (Turcja)
+95 kg: Patrick Veenstra (Holandia) vs. Viktor Bugotzki (Niemcy)

Superfight
63.5 kg: Hamza Soesie (Maroko) vs. Cristian Spetcu (Rumunia)
92 kg: Clyde Brunswijk (Surinam) vs. Hovik Tikranjan (Armenia)
+95 kg: Jegish  Yegoian (Armenia) vs. Marcello Adriaansz (Surinam)
95 kg: Redouan Cairo (Surinam) vs. Ali Cenik (Belgia)
+95 kg: Brian Douwes (Holandia) vs. Catalin Morosanu (Rumunia)

Finał turnieju w wadze ciężkiej
+95 kg: Khbabez/Degermenci vs. Veenstra/ Bugotzki