free templates joomla

A1 World Combat Cup Final 8! Zapowiedź!

A1 World Combat 20 września 2014 roku w Eindhoven odbędzie się gala A1 World Combat Cup, na której wyłoniony zostanie zwycięzca jej turnieju w kategorii do 70 kg. To na nim w największym stopniu będzie koncentrować się uwaga obserwatorów, gdyż startuje w nim kilku zawodników, dobijających się do europejskiej elity Kickboxingu.

Pierwsza runda zmagań turniejowych odbyła się 17 maja i fighterzy, którzy wówczas wygrywali zakwalifikowali się do finałowej ósemki. Stawkę ćwierćfinałów otwiera starcie Robbie'ego Hagemana, reprezentującego Golden Glory z Nordinem Ben Mohem. W kolejnym zawalczy jeden z teoretycznych faworytów, Henri van Opstal (25-9), trenujący w teamie Andy'ego Souwera. Za przeciwnika mieć będzie Stevena Jonisa.

W drugiej połówce drabinki znajduje się kolejny z poważnych kandydatów do zwycięstwa, a więc Cenik Cankurtaranoglu (5-4-2), który w 1/8 finału wypunktował Cedrica Manhoefa. Problemem młodego Turka w pojedynku z Waelem Karoumi, jak i ewentualnie w całym turnieju może być jednak jego wybuchowy charakter, co z kolei zaprezentował niedawno na evencie SuperKombat. Ostatnią parę ćwierćfinałową tworzą Tayfun Ozcan i Mo Ben Nasser.

Fight card uzupełniają superfighty, które będą przedzielać poszczególne części turnieju. Wystąpią w nich zawodnicy, którzy zwyciężali także na majowej imprezie A1, a więc Ilias El Hajoui oraz Redouan Boukerche. Ich rywalami będą odpowiednio Piet Doorje i Sergio Wielzen.

Karta walk

Ćwierćfinały turnieju
70 kg: Robbie Hageman (Holandia) vs. Nordin Ben Moh (Maroko)
70 kg: Henri van Opstal (Holandia) vs. Steven Jonis (Holandia)
70 kg: Cenik Cankurtaranoglu (Turcja) vs. Wael Karoumi (Maroko)
70 kg: Tayfun Ozcan (Turcja) vs. Mo Ben Nasser (Maroko)

Superfight  
63 kg: Ilias El Hajoui (Maroko) vs. Piet Doorje (Surinam)
65 kg: Redouan Boukerche (Holandia) vs. Sergio Wielzen (Holandia)