free templates joomla

Muay Thai World Championship IFMA: Polacy w półfinałach!

World Muay Thai Champioship IFMA Po kolejnych dwóch dniach zmagań na Mistrzostwach Świata Muay Thai IFMA, które odbywają się w St. Petersburgu w Rosji walki weszły w fazę półfinałową. Impreza zaczęła się w dniu 6-go września ceremonią otwarcia a zakończy się 13-go września. Polacy w dniu 9-go września wygrali tylko jedną z trzech walk i nasz honor obroniła Magdalena Rak w kategorii do 60kg.

Polka na punkty pokonała Turczynkę Cimar Hamdusena i zmierzy się reprezentującą Peru Valentiną Shevchenko. Brzmiąco z rosyjska nazwisko rywalki znane jest na całym świecie a stawką będzie finał.
Przegrał niestety Łukasz Łęczycki w kategorii lekkiej (60kg) z Węgrem Antoine Krisztianem Habashem. Także w wadze juniorciężkiej Paweł Michalak nie dał rady przejść dalej przegrywając z zawodnikiem Algierii Massiniss Hamaili.

W kolejnym dniu było już znacznie lepiej bowiem wypoczęty Mateusz Kopiec w wadzei 71 kg stoczył dopiero pierwszą walkę po wycofani się rywala i znokautował Irakijczyka Al-Jibara Adel Jawada. Teraz tym szczęśliwym zrządzeniem w drugim boju od razu czeka go walka o finał z Rosjaninem Zajnalabidem Magomedowem, z którym już raz przegrał na ME. Niezawodna i najbardziej utytułowana Joanna Jędrzejczyk pokonując Jannę Vaughan z Nowej Zelandii na punkty. O wejście do finału Joanna walczyła będzie bić się z rywalką z Szwecji Emmą Thyni. W kategorii ciężkiej Tomasz Szczepkowski nieznacznie przegrał z Włochem Domenico Deserio