free templates joomla

K-1 World Grand Prix 2012 Final 16: pełna lista uczestników turnieju!

K-1 RisingPo sobtniej batalii K-1 Rising U.S. GP 2012, która miała miejsce w Los Angeles w Kalifornii, wyjaśniła się kwestia ostatnich miejsc na półfinałową imprezęK-1 WORLD GP 2012 FINAL 16,  jaka
odbędzie się w hali Ryogoku Kokugikan w stolicy Japonii, w niedzielę 14-go października.


Pierwsza runda GP wagi ciężkiej odbędzie właśnie w Japonii i weźmie w niej udział 16 fighterów. Do ścisłego finału awansuje 8 z nich i wejdą oni do turnieju głównego (One Day Tournament - przyp. red.). Finał odbędzie się w Nowym Jorku, w USA w dniu 26 grudnia. Jak zwykle przy machinacjach organizacji K-1 nie obyło się bez nagłych wolt i zmian z tzw. czapki. Taką nap. był turniej wagi ciężkiej w Los Angeles, który miał wyłonić jednego kandydata z grona Amerykańów a wyłonił...czterech. Po prostu organizacja przeprowadziła jedną serię walk i zwycięzczami obsadziła cztery wolne miejsca wypełniając tym samym wakaty. Chyba jednak nikt nie wierzył w to, że np. 46 letni Rick "The Jet" Roufus jest w stanie jednego wieczora stoczyć trzy pojedynki. Najprawdopodobniej od zgonu nie uratowałaby go nawet najlepsza amerykańska klinika medyczna jaka znajduje się ponoć w tym mieście.

Tak więc niespodziewanie najsłabszy w rywalizacji K-1 kontynent (Ameryka) a konkretnie USA ma największą ilość zawodników w Final 16. Dość powiedzieć, że Ameryka Południowa nie ma żadnego przedstawiciela w tym szacownym gronie. Oczywiście trudno oczekiwać, by grudniowy Final 8 w Nowym Jorku odbył się bez nich, bo hala będzie świecić pustkami jak miało to miejsce w Los Angeles mimo sporej reklamy (50% zajętych miejsc). Tak czy tak wśród nich jest przynajmniej jeden Jarrell Miller, który wydaje się mieć szansę na nawiązanie rywalizacji  z najlepszymi z tej akurat szesnastki. Rywalizacja z Glory World Series spowodowała, że w tym roku będziemy mieć dwóch mistrzów K-1 co paradoksalnie może wpłynąć na podniesienie atrakcyjności i zainteresowania. Z uwagi na zawsze niejasne kryteria doboru, po prostu bedzie mniej rozżalonych lub pominiętych zawodników. Poniżej lista uczestników zmagań w Tokio, 14-go października:

Uczestnicy turnieju
1. Singh Jaideep (Indie)
2. Ben Edwards (Australia)
3. Paweł Słowinski (Australia/Polska)
4. Dževad Poturak (Bośnia)
5. Mirko "Cro Cop" Filipović (Chorwacja)
6. Hesdy Gerges (Egipt)
7. Zabit Samedov (Białoruś)
8. Raul Cătinaş (Rumunia)
9. Daniel Ghiţă (Rumunia)
10. Sergei Lascenko (Ukraina)
11. Pavel Zhuravlev (Ukraina)
12. Hiromi Amada (Japonia)
12. Makoto Uehara (Japonia)
13. Xavier Vigney (USA)
14. Rick Roufus (USA)
15. Jarrell Miller (USA)
16. Randy Blake (USA)