free templates joomla

Bellator 125: Doug Marshall vs. Melvin Manhoef walką wieczoru!

Bellator 125 Różne źródła zapowiadały, że we wtorek Bellator poinformuje o dużej bombie. Plotki głosiły nawet, iż zakontraktowane zostaną dwie popularne zawodniczki MMA: Gina Carano i Marloes Coenen. Ostatecznie inny news wyszedł na świało dzienne. To ogłoszenie, że 19 września w Fresno w stanie Kalifornia odbędzie się gala Bellator 125, a w jej main evencie w wadze średniej zmierzą się Doug Marshall (18-7 MMA, 4-1 BMMA) oraz Melvin Manhoef (28-11-1 MMA, 0-0 BMMA).

Szumne zapowiedzi Scotta Cokera o tym, iż zamierza uczynić z Bellatora organizację, w której będą najbardziej widowiskowe pojedynki mogą znaleźć potwierdzenie w tym konkretnym przypadku. Uczestnicy walki wieczoru mają bowiem na swoim koncie łącznie aż 38 zwycięstw przez nokaut w MMA, co powoduje, że każde inne rozstrzygnięcie, jak zakończenie przed czasem będzie postrzegane jako niespodzianka i rozczarowanie.

Manhoef stoczy swój pierwszy bój w Bellatorze. Ostatnio bez powodzenia startował w Kickboxingu, dotkliwa była zwłaszcza porażka z Cesarem Cordobą już w pierwszej rundzie. Holendrowi poszło lepiej trzy miesiące wcześniej w MMA, gdzie w Brazylii błyskawicznie pokonał Evangelistę "Cyborga" Santosa, zdobywając tytuł organizacji Gringo Super Fight.

Marshall, który w przeszłości dzierżył tytuł mistrza WEC w wadze półciężkiej, efektownie rozpoczął przygodę z Bellatorem od czterech zwycięstw, z czego trzy były przez nokaut w pierwszych rundach. Wygrał przy okazji turniej i dostał szansę na zdobycie pasa mistrzowskiego w kategorii średniej, lecz uległ przez KO wciąż panującemu czempionowi, Alexandrowi Shlemenko.

Teraz bardzo się cieszy na starcie z Manhoefem:

"Ta walka jest jak spełnienie marzeń. Dwaj mocno uderzający faceci zamierzają nawzajem się złamać. To klasyczny przykład pojedynku, który może skończyć się bardzo szybko. Stawiam swój dom, że któryś z nas pójdzie spać przed końcem pierwszej rundy. A możliwość dania tego typu walki przed moją rodziną i przyjaciółmi, z którymi dorastałem, czyni to wszystko jeszcze słodszym."

W aktualnym fight cardzie gali znajdują się jeszcze trzy inne konfrontacje. W wadze średniej zawalczą ze sobą James Irvin (17-10 MMA, 0-0 BMMA) i Brian Rogers (11-6 MMA, 4-4 BMMA), w koguciej Martin Stapleton (13-3 MMA, 0-2 BMMA) oraz Goiti Yamauchi (17-2 MMA, 3-1 BMMA), zaś w kategorii ciężkiej Javy Ayala (7-3 MMA, 2-0 BMMA) i Raphael Butler (8-0-1 MMA, 3-0-1 BMMA).

Karta walk

Walka wieczoru
84 kg: Doug Marshall (USA) vs. Melvin Manhoef (Holandia)
84 kg: James Irvin (USA) vs. Brian Rogers (USA)
66 kg: Martin Stapleton (Wielka Brytania) vs. Goiti Yamauchi (Brazylia)
120 kg: Javy Ayala (USA) vs. Raphael Butler (USA)