free templates joomla

Efektowne nokauty na SuperKombat World Grand Prix 2014! Wyniki & Video!

SuperkombatW sobotni wieczór 2-go sierpnia w rumuńskiej miejscowości Constanta odbyła się kolejna kickboxerska gala SuperKombat World Grand Prix, która tym razem nie miała turniejowego charakteru, ale w poszczególnych wagach przeprowadzono eliminacje do kolejnych gal w części rumuńskiej i międzynarodowej. Gala zaczęła się od niezwykle efektownego nokautu Rumuna Alexa Filipa na Romanie Palamarze z Ukrainy.

Pod koniec pierwszej rundy Rumun wykonał przewrotkę w stylu Petera Grahama i trafił idealnie w tempo w głowę Ukraińca. Nokaut był przedniej marki a Palamar długo próbował wstać na raty co ostatecznie się udało, ale sędzia zatrzymał pojedynek. W kolejnej walce także efektowny nokaut był udziałem Claudiu Badoi, który w wewnętrznej rumuńskiej rywalizacji posłał na deski Alexandru Popescu. Trzeci nokaut (na siedem walk) obejrzeli widzowie w hali i na antenie stacji Eurosport w walce wieczoru, gdzie silnoręki Catalin Morosanu zbombardował sierpowymi ciosami Greka Giannisa Stoforidisa w 2 rundzie.

Najciekawszy pojedynek stoczyli znany Sebastian Ciobanu i niemiecki weteran Nikolaj Falin, trenowany przez polskiego trenera Franka Łukanowskiego. Dobre wymiany, czysty pojedynek i minimalnie lepszym sędziowie ocenili Rumuna, co chyba było zgodne z wydarzeniami w ringu.

Z kolei w innej bardzo ciekawej walce doszło do skandalu. Doświadczony Rumun Cristian Milea pokonał na punkty z trudem młodego 20-letniego Cenika Cankurtaranoglu reprezentującego belgijski Samir Gym a formalnie Turcję, ale w trakcie walki i tuż po niej doszło do mało sportowych rzeczy i na dobrą sprawę Cankurtaranoglu powinien zostać zdyskwalifikowany. Pierwszy raz za to, że w drugiej rundzie gryzł rywala, czego nie zauważył sędzia a za drugim razem gdy gratulującego mu żartobliwe rywala zaatakował ciosami. Turek jest naprawdę świetnym materiałem na zawodnika i tak na dobrą sprawę wygrał dwie rundy w tym pojedynku. Milea słabo sobie z nim nie radził. O klasie Cankurtaranoglu, świadczy to, że w maju tego roku pokonał on jednego z najzdolniejszych uczniów Mike Passeniera - Cedrica Manhoefa. Jednak na przeszkodzie do sukcesów może stanąć mu jego temperament, bo gryzieniem i niesportowym zachowaniem daleko nie zajedzie.

Komplet wyników:

1.77 kg: Alex Filip (Rumunia) pokonał Roman Palamar (Ukraina) przez KO (obrotowe kopnięcie z wyskoku) w 1 rundzie
2. 71 kg: Claudiu Badoi (Rumunia) pokonał Alexandru Popescu (Rumunia) przez KO (lewy sierp) w 2 rundzie
3. 71 kg: Amansio Paraschiv (Rumunia) pokonał Madalina Craciunica (Rumunia) przez decyzję 3-0
4. 95 kg: Sebastian Ciobanu (Rumunia) pokonał Nikolaia Falina (Niemcy) przez decyzję 3-0
5. 71 kg: Cristian Milea (Rumunia) pokonał Cenika Cankurtaranoglu (Turcja) przez decyzję 3-0
6. 95 kg: Anastasios Karagiannidis (Grecja) pokonał Vlada Grigore (Rumunia) przez decyzję 3-0
7.+96 kg: Catalin Morosanu (Rumunia) pokonał Giannisa Stoforidisa (Grecja) przez KO (lewy sierp) w 2 rundzie