free templates joomla

Kunlun Fight 7: Mustapha Haida lepszy od Andy Souwera! Wyniki!

Kunlun Fight 7Wczoraj, 27 lipca 2014 roku w Chinach rozpoczęły się zmagania w turnieju World MAX 2014 organizacji Kunlun Fight. Podczas premierowej odsłony tych zawodów nie zabrakło dobrych walk, jak i zaskakujących rozstrzygnięć. Spośród nich na pierwszy plan wysuwa się zdecydowania porażka jednego z najlepszych zawodników w kategorii do 70 kg ostatnich lat, Andy Souwera (152-16-1). 

Holender musiał przełknąć gorzką pigułkę, przegrywając na punkty z Mustaphą Haida. Fighter z Maroka do osiągnięcia tego wyczynu potrzebował czwartej, dodatkowej rundy, po której sędziowie ogłosili jego zwycięstwo. To ogromny szok, bo odpadł murowany faworyt, ale dzięki temu turniej stanie się jeszcze ciekawszy i bardziej nieprzewidywalny.

Świetnie spisał się Dylan Salvador (37-11-1). Francuz przeważał w pojedynku z Seyedisa Alamdarnezamem i zgarnął zasłużoną wygraną. Podobnie było w przypadku Victora Nagbe, który okazał się być lepszy od Edvina-Erika Kibusa, który zastąpił w karcie walk Armena Petrosyana. Wydarzenia w ringu całkowicie zdominował Aikpracha Meenayothin (88-16-1), nie dając żadnych szans Romanowi Mailov'owi.

Szczególnie dużych emocji dostarczyło publiczności starcie między Tomoyuki Nishikawa a Zhengiem Zhaoyu. Po bardzo intensywnych dziewięciu minutach triumfował zawodnik z Japonii.

Wszyscy zwycięzcy wywalczyli przepustki do kolejnej rundy turnieju. Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie odbędą się ćwierćfinały, ale przewidziano je na okres wakacyjny.

Komplet wyników

World MAX 2014, 1/8 finału
70 kg: Tomoyuki Nishikawa (Japonia) pokonał Zhenga Zhaoyu (Chiny) przez decyzję
70 kg: Victor Nagbe (Australia) pokonał Edvina-Erika Kibusa (Estonia) przez decyzję
70 kg: Sergei Zuev (Białoruś) pokonał Fenga Xingli (Chiny) przez decyzję
70 kg: Dylan Salvador (Francja) pokonał Seyedisę Alamdarnezama (Iran) przez decyzję
70 kg: Mustapha Haida (Maroko) pokonał Andy'ego Souwera (Holandia) przez decyzję po rundzie dodatkowej
70 kg: Jiao Fukai (Chiny) pokonał Chrisa Ngimbi (DR Kongo) przez decyzję
70 kg: Aikpracha Meenayothin (Tajlandia) pokonał Romana Mailova (Ukraina) przez decyzję
70 kg: Artem Pashporin (Rosja) pokonał Li Zikai (Chiny) przez decyzję

Superfight
75 kg: Berneung (Tajlandia) pokonał Hana Kaihu (Chiny) przez decyzję