free templates joomla

Strikeforce: Daniel Cormier chciałby być trenerem wraz z Jonesem w kolejnej edycji TUF'a.

Daniel CormierDaniel Cormier (10-0 MMA ,7-0 SF), który obecnie przygotowuje się do starcia z Frankiem Mirem zaoferował swoją kandydaturę do obsady kolejnego sezonu programu telewizyjnego The Ultimate Fighter. Rzecz jasna chciałby być jednym z trenerów, a w roli swojego oponenta widziałby Jona Jonesa (16-1 MMA, 10-1 UFC), mistrza UFC w kategorii półciężkiej.

Zwycięzca Strikeforce World Grand Pirx w wadze ciężkiej nie wziął chyba pod uwagę tego, że musiałby zrzucić około 15-stu kilogramów co mogłoby niekorzystnie wpłynąć na jego formę.

Wielce prawdopodobne jest to, że po rozwiązaniu wagi ciężkiej w Strikeforce, niepokonany zapaśnik, Daniel Cormier przejdzie do UFC. Zawodnik American Kickboxing Academy na temat przejścia do wagi półciężkiej i roli trenera w kolejnym sezonie TUF'a wypowiedział się następująco:

"Uważam, że taki zabieg jest dobry dla wszystkich. Chciałbym zmierzyć się z niekwestionowanym mistrzem, Jonem Jonesem po walce z Frankiem Mirem. Przygotowania do walki zacznę po nowym roku, aby na  początku lata być już w pełni gotowym,  na to aby pokazać pełnie swoich możliwości. Wiadomo potrzebuję wiele czasu, żeby zbić wagę, ale wierzę w powodzenie mojego planu. Obaj nigdy nie braliśmy udziału w podobnym wydarzeniu, więc jest to niesamowita okazja, aby sprawdzić się zarówno jako trenerzy jak i zawodnicy. Zróbmy to dla fanów.
Jones jest solidnym zapaśnikiem, ale na obecną chwilę jestem od niego lepszy. Zapasy  mogą być moją mocną stroną w pojedynku. Nie będę miał problemu ze sprowadzeniem go do parteru.
Będę w stanie przygotować się na sto procent. Na pewno po walce Jones vs. Cormier nie wyjdziecie zawiedzeni."

Czy zestawienie z Jonesem ma jakikolwiek sens, czy Cormier powinien dać sobie spokój ze zbijaniem wagi i spróbować swoich sił w dywizji ciężkiej, gdzie prym niepodzielnie wiedzie Junior Dos Santos?
Pomysł Daniela na zmianę kategorii wagowej na półciężką nie jest chyba skazany na porażkę, ale należy pamiętać, że organizm może źle znieść zbicie 15 kilogramów. Przy wzroście 180 cm nie jest do końca zdrowe.

Czy dojdzie do zestawienia tych dwóch znakomitych zawodników jako trenerów kolejnej edycji TUF'a?  Dowiemy się niebawem.