free templates joomla

Mistrzostwa Świata IMMAF 2014: Aleksandra Milczarek w finale! Walki!

fot. PLMMAF W dniach od 30 czerwca do 6 lipca w Las Vegas, w USA, odbywają się Mistrzostwa Świata IMMAF 2014, w których udział bierze także reprezentacja Polski. W jej składzie znaleźli się następujący zawodnicy: Aleksandra Milczarek (kat. 61 kg), Kacper Formela (kat. 70,3 kg), Łukasz Jan Siwiec (kat. 77,1 kg), Karol Linowski (kat. 93 kg), Marcin Kalata (kat. 120 kg) oraz Mirosław Okniński jako Team Coach i Paweł Harasim jako Team Leader.

1 dzień turnieju

Jako pierwsza walczyła Aleksandra "Polski czołg" Milczarek (3 walka pierwszego dnia turnieju), która pokonała swoją szwedzką przeciwniczkę, Lise Engelke, w świetnym stylu. Najpierw demolowała, groźnie wyglądającą Szwedkę, low kick'ami kończąc pierwszą rundę mocno zapiętym trójkątem nogami z dołu. W drugiej rundzie (2:03 min) Milczarek obaliła rywalkę po raz kolejny i skończyła akcję balachą nie dając jej najmniejszych szans.

Karol Linowski (10 walka pierwszego dnia turnieju) także nie dał najmniejszych szans rywalowi. Karol mocnymi uderzeniami "obalił" przeciwnika, Ukraińca, Igora Sliusarhcuk i dokończył zadanie ciosami w parterze - sędzia zmuszony był przerwać walkę już w 1 rundzie (01:57 min).

2 dzień turnieju

Swój pierwszy i zarazem ostatni pojedynek na MŚ stoczył Łukasz Siwiec przegrywając walkę ze szwedzkim zawodnikiem decyzją sędziów.

Kolejnym polskim zawodnikiem był Kacper Formela, który w pierwszej walce z Duńczykiem, Joenasem Troest'em, dzięki dobrej pracy w stójce zapewnił sobie wygraną przez decyzję sędziów.

W drugiej swojej walce Karol Linowski trafił na bardzo mocnego przeciwnika z Libanu. Po mocnych wymiana ciosów - interwencji cutman'a u Karola, nasz zawodnik sprowadzał przeciwnika i niszczył go niemiłosiernie silnymi ciosami z góry. Mimo tego Libańczyk dotrwał do końca trzeciej rundy, za co należy mu się ogromny szacunek. Linowski wygrał kolejne starcie.

Marcin Kalata w pierwszej walce, w klatce stanął na przeciwko rosłego Duńczyka, Nicka Barno. Duńczyk unikał wymiany w stójce i próbował obaleń, które dobrze bronił Polak. W końcu doszło do wymiany, mocny prawy Marcina zmiół Duńczyka wyłączając mu na chwilę wizję i fonię - interweniowali lekarze. Marcin wygrał przez szybkie K.O.

3 dzień turnieju

Kacper Formela w swojej drugiej walce zmierzył się z Amerykaninem, Jose "Machine Gun" Mariscal'em. Polak niestety przegrał przez poddanie pomimo bardzo dobrego początku. Zawodnik z USA był naprawdę dynamiczny i dobrze przygotowany.

W drugiej walce w turnieju Marcin "Arab" Kalata stanął naprzeciw Riiniego Apo z Nowej Zelandii. Walka toczyła się w kategorii 120 kg. Był to najbardziej krwawy i jeden z najlepszych pojedynków na całym turnieju. Walka toczyła się głównie w stójce. Polak silnymi ciosami demolował twarz przeciwnika. Po kolanie na głowę sędzia wziął czas dając upomnienie zawodnikowi z Nowej Zelandii. Kolejne rundy to dalsza demolka przeciwnika z Nowej Zelandii, który mimo wszystko dotrwał do końca trzeciej rundy. Walka była niesamowita. Kalata od drugiej rundy walczył ze złamaną ręką. Co prawda pokazał twardy charakter, ale ta kontuzja uniemożliwiła mu udział w pojedynku finałowym w Mandalay Bay na UFC Fan Expo.

Aleksandra Milczarek po raz drugi weszła do oktagonu na MŚ mierząc się z przeciwniczką z Włoch, Lucrecią Rita. Włoszka próbowała przenieść walkę do parteru, co po kilku próbach udało jej się. Ola była aktywna z pleców najpierw próbując balachy, a następnie trójkąta. Włoszkę uratował koniec rundy. Runda 2 i 3 wyglądały podobnie kilka prób poddań, z których Włoszka, tracąc dużo energii, uciekała. Aleksandra Milczarek wygrała zasłużenie decyzją sędziów i znalazła się w finale, który odbędzie się w Mandalaya Bay na UFC Fan Expo!

4 dzień turnieju

Karol Linowski w swoim czwartym starciu w turnieju, po ciężkim boju, przegrywa na punkty z mocnym przeciwnikiem z Włoch. Walka była naprawdę niesamowita. Dzięki zaciętości Polak zdobywa brązowy medal w kategorii 93 kg na pierwszych Mistrzostwach Świata MMA IMMAF Las Vegas 2014.

Reasumując, na ten moment, Aleksandra Milczarek będzie walczyć w finale Mistrzostw Świata o złoty medal na UFC Fan Expo. Marcin Kalata wywalczył srebrny medal w kategorii 120 kg, a Karol Linowski brąz w kategorii 93 kg.


Nagrania walk Polaków:

Marcin Kalata IMMAF World Championships / semi-final fightMarcin Kalata IMMAF World Championships/ the first fightKacper Formela IMMAF World Championships/ part of the first fight