free templates joomla

Strikeforce: Rockhold vs. Larkin o pas mistrzowski Strikeforce 3 listopada w Oklahomie!

Luke RockholdLuke Rockhold (10-1 MMA, 9-0 SF) będzie bronił pasa mistrzowskiego Strikeforce w wadze średniej. Kolejnym oponentem zawodnika American Kickboxing Academy będzie Lorenz Larkin (13-0 MMA, 5-0 SF). Starcie odbędzie się 3 listopada podczas gali Strikeforce odbywającej się w Oklahomie. Będzie to starcie poprzedzające "main event", a mianowicie starcie Mir vs. Cormier.

Lorenz Larkin, zawodnik Empire Training Center praktycznie przez całą karierę walczył w kategorii półciężkiej. W styczniu tego roku został znokautowany przez Muhammeda Lawala. Jednakże po wykonianiu szczegółowych testów antydopingowych okazało się, że pogromca Larkina był na dopingu i wynik walki zmieniono na NC. Sztab trenerski zadecydował, że porażka jest zawsze porażką niezależnie od okoliczności i w lipcu tego roku Amerykanin przeszedł do kategorii średniej. W debiucie wygrał przez decyzję z Robbie Lawlerem.

Walka z Rockholdem będzie dla Niego swoistym potwierdzeniem rzeczywistej wartości.
Luke Rockhold który posiada brązowy pas w BJJ co prawda ostatni raz poddał Jesse Taylora w 2009, ale na pewno będzie chciał wykorzystać swoją  tajną broń w trzeciej walce w obronie pasa mistrzowskiego zdobytego niecały rok temu. W walce o pas pokonał Ronaldo Souzę, który jest coraz częściej łączony z osobą Mameda Khalidova, który tuż po nowym roku ma zadebiutować w Strikeforce.

Walka Rockhold vs. Larkin odbędzie się 3 listopada w Oklahomie. Oprócz starcia o pas w wadze średniej zobaczymy starcie byłego mistrza UFC, Franka Mira i zwycięscy turnieju w wadze ciężkiej Strikeforce, obecnego mistrza w wadze ciężkiej, Daniela Cormiera.

Emocji nie zabraknie na pewno!