free templates joomla

Gala Muay Thai w Makau: Buakaw Banchamek zwycięża przez nokaut! Video!

Muay ThaiWczoraj, 6 czerwca 2014 roku w Makau w Chinach, miała miejsce gala boksu tajskiego z udziałem wielu gwiazd tej dyscypliny. Wśród nich na gali Muay Thai, prym wiódł słynny dwukrotny mistrz K-1 MAX, mistrz Shoot Boxing S-Cup i dwukrotny mistrz Thai Fight czyli 31-letni  Buakaw Banchamek (216-21-12), który wygrał przed czasem swój pojedynek  z bardzo solidnym Adayltonem Freitasem z Brazylii.


Brazylijczyk jednak nie miał za dużo do powiedzenia, gdyż Buakaw tego dnia był znakomicie dysponowany. Walczył na ogromnym luzie, demonstrując wszystkie swoje największe atuty. W drugiej rundzie skończył rywala, najpierw napoczając go liczeniem po lewym sierpowym, a sprawę zakończył potężnym kopnięciem na głowę. Świetny występ w jego wykonaniu, a już za tydzień, 14 czerwca w Monako zawalczy o pas organizacji WMC przeciwko Djime Coulibaly’emu.

Saenchai (275-51-3) co prawda potrzebował pełnych dziewięciu minut pojedynku, by zostać ogłoszonym zwycięzcą w starciu z Bertrandem Lambertem, ale dzięki temu można było podziwiać jego kunszt dłużej. Taj zdominował swojego francuskiego przeciwnika, przez cały czas regularnie punktując go, nie pozwalając mu przy tym na skuteczne kontry. Raczył także publiczność licznymi efektownymi technikami, jak kopnięciami, wyprowadzanymi stojąc na rękach.

Poza tym, po akcji łokciem zwycięstwo nad Singmanee Kaewsamritem (142-25-4) odniósł Kem Sitsongpeenong (123-23-4). Pakorn Sakyothin (151-25-5), który podobnie jak Buakaw będzie walczyć w Monako o tytuł WMC (z Yetkinem Ozkulem) pokonał na punkty Josa Mendoncę. W ten sam sposób wygrał Rungravee Sasiprapa (60-21-3), już po raz drugi udowadniając swoją wyższość nad Juanem Mario Kaewsamritem.

Komplet wyników:

60 kg: Pakorn Sakyothin (Tajlandia) pokonał Josa Mendoncę (Brazylia) przez decyzję
57 kg: Rungravee Sasiprapa (Tajlandia) pokonał Juana Mario Kaewsamrita (Hiszpania) przez decyzję
70 kg: Kem Sitsongpeenong (Tajlandia) pokonał Singmanee Kaewsamrita (Tajlandia) przez TKO (uderzenie łokciem) w 2 rundzie
63 kg: Saenchai (Tajlandia) pokonał Bertranda Lamberta (Francja) przez decyzję
70 kg: Buakaw Banchamek (Tajlandia) pokonał Adayltona Freitasa (Brazylia) przez KO (lewy highkick) w 2 rundzie