free templates joomla

Efektowne zwycięstwo Joanny Jędrzejczyk na Cage Warriors Fighting Championship 69!

Joanna JędrzejczykDosłownie przed chwilą swoją szóstą walkę z rzędu w MMA wygrała polska 26-letnia mistrzyni świata Muay Thai Joanna Jędrzejczyk (6-0), która na gali Cage Warriors Fighting Championship 69 w Londynie w Wielkiej Brytanii pokonała przez nokaut miejscową doświadczoną weterankę UFC, 33-letnią Rosie Sexton (13-5).


Polka doskonale panowała nad niższą rywalką, trzymając ją na dystans i punktując głównie silnymi obszernymi sierpami. W pierwszej rundzie Angielka dwukrotnie znalazła się na deskach i Joanna była bliska zakończenia walki przed czasem. Spokojnie także unikała czytelnych kopnięć rywalki. Pierwszą rundę Jędrzejczyk walczyła koncertowo i wygrała ją na pewno dwoma punktami.

Było to jednak tylko preludium do tego co nastąpiło w drugim starciu. Sexton kilkukrotnie próbowała przenieść pojedynek do parteru i zamęczyć tam Joannę. Polka mądrze broniła pozycji i nie wchodziła w parterowe wymiany. Spustoszenie na twarzy Angielki robiły celne ciosy bokserskie. Nasza zawodniczka wyczekała stosowny moment i dwukrotnie pod siatką trafiła prawym pomiędzy gardą. Sexton za drugim razem poszła na deski i sędzia przytomnie zakończył walkę, bo Rossie nie wiedziała już gdzie jest i gdzie znajduje się Polka. Czas zatrzymania to niemal dokładnie połowa rundy czyli 2 minuty i 36 sekund.

Rosie przegrała w tym momencie trzecią walkę z rzędu i pierwszą po opuszczeniu UFC, skąd relegowano ją wskutek dwóch porażek. Dla Joanny było to szóste zwycięstwo z rzędu i pierwsze przez nokaut w MMA. Polka jest trzykrotną amatorską mistrzynią świata w Muay Thai w najsilniejszej organizacji IFMA a także zawodową mistrzynią Europy WMC. W przeszłości skutecznie walczyła na holenderskich galach It's Showtime a także w Japonii na zasadach K-1.

Podczas gali CWFC 69 w hali The Forum, dobre "polskie otwarcie" dał 26-letni Marcin Wrzosek (8-2) nazywany "The Polish Zombie". Polak mieszkający w Anglii, pokonał na punkty legitymującego się do tego momentu czystym rekordem 20-letniego Anglika Arnolda Allena (7-0).