free templates joomla

Czerwcowe gale K-1 i Muay Thai w Chinach: Buakaw, Saenchai, Kem i Albert Kraus!

Kynlun Fight 5Pozycja Chin na rynku sportów walki systematycznie rośnie. Wobec osłabienia wpływu Japonii na azjatycki rynek najludniejszy kraj świata ma ułatwione zadanie i coraz częściej organizuje u siebie mocno obsadzone gale.

1 czerwca 2014 roku po raz kolejny do Chin zawita Albert Kraus (75-19-3). Doświadczony Holender na Kunlun Fight 5 podejmie zawodnika gospodarzy Zhenga Zhaoyu. "The Hurricane" będzie miał okazję do przerwania fatalnej serii porażek, obecnie wynoszącej cztery kolejne pojedynki.

Trzeba mu jednak oddać, że nie przegrywał z byle kim, bo Andy Ristie, Ky Hollenbeck, Seyedisa Alamdarnezam i Aikpracha Meenayothin to absolutna czołówka wagi lekkiej. Czas jednak leci nieubłaganie i najlepsi uciekają mu coraz wyraźniej. Zwycięstwo nad szerzej nieznanym poza ojczyzną Chińczykiem poprawiłoby samopoczucie Krausa, z pewnością nienajlepsze po ostatnich występach. Co ciekawe już wcześniej obaj ze sobą walczyli, także na chińskiej ziemi. W 2012 roku pierwszy mistrz K-1 MAX wygrał przed czasem.

Muay Thai Makao
W kolejnym tygodniu, 6 czerwca do Makau zjadą czołowi wojownicy z Tajlandii. Jednym z nich będzie Buakaw Banchamek (215-21-12), który zmierzy się z Brazylijczykiem Adayltonem Freitasem, od wielu lat żyjącym w ojczyźnie boksu tajskiego. W swoim ostatnim pojedynku uległ na punkty wspomnianemu wcześniej Alamdarnezamowi. Buakaw zaś, niepokonany od 27 walk jak zwykle ma napięty harmonogram, gdyż tydzień później będzie walczył w Monako, zaś w lipcu stoczy finał turnieju K-1 MAX z Enriko Kehlem, na pierwszej w historii gali K-1 organizowanej w Tajlandii.

Saenchai (274-51-3) po pewnym zwycięstwie nad Kamenem Pickenem tym razem stanie naprzeciwko Bertranda Lamberta, na co dzień trenującego w paryskim Phenix Muay Thai. Z kolei w wewnątrz tajskim starciu spotkają się Kem Sitsongpeenong (122-23-4) i Singmanee Kaewsamrit (142-24-4), a więc przedstawiciele dwóch topowych gymów Muay Thai. W 2008 roku w bezpośredniej konfrontacji przez nokaut triumfował Kem. Juan Mario Kaewsamrit z Hiszpanii zaś będzie przeciwnikiem Rungravee Sasiprapy (59-21-3). Tu także dojdzie do rewanżu, gdyż w 2012 roku górą był Taj.

Karta walk gali Muay Thai w Makau:
Naka Kaewsamrit (Tajlandia) vs. Arthur Meyer (Francja)
Pakorn Sakyothin (Tajlandia) vs. Jos Mendonca (Brazylia)
Rungravee Sasiprapa (Tajlandia) vs. Juan Mario Kaewsamrit (Hiszpania)
Buakaw Banchamek (Tajlandia) vs. Adaylton Freitas (Brazylia)
Saenchai (Tajlandia) vs. Bertrand Lambert (Francja)
Kem Sitsongpeenong (Tajlandia) vs. Singmanee Kaewsamrit (Tajlandia)