free templates joomla

Lion Fight 15: Cosmo Alexandre pokonuje Marka Holsta! Wyniki

Lion Fight 15Kolejna piętnasta edycja najlepszej amerykańskiej imprezy Muay Thai tym razem trafiła do Connecticut, gdzie miała miejsce gala Lion Fight 15. Odbyła się ona w piątek 23-go maja.  W głównej walce wieczoru 32-letni brazylijski weteran Muay Thai i zawodnik organizacji Bellator MMA, Cosmo Alexandre (42-14-1) starł się z powracającym do walk tajskiego boksu Kanadyjczykiem Markiem Holstem (2-1). 28-letni zawodnik z Kraju Klonowego Liścia, był w 2010 w UFC, gdzie wziął udział w gali The Ultimate Fighter: Team Liddell vs. Team Ortiz Finale i UFC 120.

Tym razem lepszym okazał się Cosmo Alexandre, który po niezbyt porywającym pojedynku pokonał Holsta na punkty. Najwięcej emocji wniosła walka Amerykanina Kevina Rossa (40-11) i Chrisa Mauceri (6-1) z Nowego Jorku. Obaj są zawodnikami walczącymi bezkompromisowo. Mauceri walczył już w Glory a Ross w większości znanych organizacji w USA i nie tylko. Na Lion Fight 13 pokonał zdaniem tylko sędziów Matta Embree z Kanady, ale teraz pokazał klasę i zdominował walkę doprowadzając do mocnych rozcięć rywala i w trzecim starciu zatrzymano pojedynek. Jego stawką był pas wagi superpółśredniej.

Pojedynek pomiędzy Amerykanką Tiffany Van Soest (9-1-1) i Angielką Lucy Payne był rewanżem i testem dla niskiej (160 cm), ale dobrze wyszkolonej podopiecznej Alexa Palmy, który Kickboxingu uczył się w Polsce. Tiffany powróciła po porażce z Australijką Caley Reece, gdzie straciła pas wagi piórkowej na gali Lion Fight 13. Tym razem także pokonała Lucy Payne, tyle że na punkty a nie przed czasem jak na Lion Fight 10 w lipcu 2013.

Rewanż udał się także Marokańczykowi Mohammedowi Lemjerdine (5-3), który pokonał przez decyzję amerykańsko-filipińskiego zawodnika Jasona "Ridiculous" Andrada (5-1). Andrada w 2013 znokautował rywala i był to "Nokaut Roku" w organizacji Lion Fight Promotion. Teraz pierwszy raz w zawodowej karierze przyszło mu przełknąć gorycz porażki.


Komplet wyników:

70 kg: Cosmo Alexandre (Brazylia) pokonał Marka Holsta (Kanada) przez decyzję
63,5 kg: Kevin Ross (USA) pokonał Chrisa Mauceri (USA) przez TKO (zatrzymanie lekarza) w 3 rundzie (0:21 min)
54 kg: Tiffany Van Soest (USA) pokonała Lucy Payne (Anglia) przez decyzję 3-0 (45-50, 50-46, 49-46)
70 kg: Mohammed Lemjerdine (Maroko) pokonał Jasona Andrada (USA) przez decyzję
61 kg: Pedro Gonzalez pokonał Nicka Chasteena przez TKO (zatrzymanie lekarza) w 2 rundzie (2:43 min)
Tim Amorim pokonał Toma Evansa przez TKO (poddanie) w 2 rundzie