free templates joomla

Gala MMA i Finały eliminacji Mistrzostw Świata WMMAA w Rzeszowie!

Gala MMA Rzeszów W niedzielę, 11 maja 2014 w Rzeszowie odbyła się uroczysta Gala MMA, podczas której rozegranych zostało 5 zawodowych walk MMA.

Oprócz walk zawodowych odbyły się także eliminacje do Mistrzostw Świata Organizacji WMMAA, w których polscy zawodnicy zdobywali kwalifikacje do mistrzostw, które odbędą się we wrześniu 2014 na terenie Białorusi.

W walkach zawodowych wystąpili zawodnicy z regionu Podkarpacia oraz odbył się jedno starciemiędzynarodowe. Właśnie w walce wieczoru Andrzej Grzebyk stoczył dramatyczny pojedynek z Mindaugasem Verzbickasem.
Była to, stojąca na niezwykle wysokim poziomie, walka, która dostarczyła widzom mnóstwa emocji.
Początek zdecydowanie należał do polskiego zawodnika, z czasem jednak Litwin przejął inicjatywę i lepiej kondycyjnie zniosił pojedynek.
Mimo to Polak nie poddał się i w drugiej rundzie doprowadził do kluczowego obalenia, po którym miał przewagę w tzw. dosiadzie.
W trzeciej rundzie Grzebyk musiał ratować się zyskując czas przez wyplucie szczęki, po przyjęciu potężnych uderzeń kolanem. Mimo tego zdołał obalić rywala i do końca kontrolował pojedynek. Puliczność niemalże na stojąco oglądała tą walkę dopingując swojego faworyta, którym był Grzebyk. Mindaugas Verzbickas pokazał ogromny charakter i determinację do końca nie poddając się w trakcie pojedynku. Oglądaliśmy więc naprawdę wspaniałe starcie.

W pozostałych walkach Kamil Selwa ze Spartakusa Rzeszów zakończył walkę przez poddanie, duszeniem zza pleców, i także dostarczył wiele radości miejscowym kibicom.

Same eliminacje stały na bardzo wysokim poziomie i widać było że nie trafili do nich przypadkowi zawodnicy. Większość reprezentowała bardzo wysoki poziom i techniczny, i kondycyjny. Część pojedynków została zakończona przed czasem, część pojedynków odbywała się na pełnym dystansie, ale żaden z werdyktów nie wzbudził kontrowersji. Sporo pretensji miał jedynie sztab z Tarnowa w walce Kamila Lamprychta z Łukaszem Bieniukiem. Tutaj sztab protestował, ale zupełnie niesłusznie, ponieważ Bieniek przyjął uderzenia w parterze, po których nie odpowiadał na ciosy rywala i słusznie sędzia błyskawicznie przerwał walkę, niedopuszczając do kolejnych, groźnych dla zdrowia, uderzeń.

Podczas rzeszowskiej gali dopisała publiczność wypełniając większość miejsc w hali, a po zakończeniu kibice wychodzili zadowoleni.

Komplet wyników:

Walka wieczoru
84 kg: Andrzej Grzebyk pokonał Mindaugasa Verzbickasa przez decyzję 3:0

Karta Główna
66 kg: Kamil Selwa pokonał Alexey'a Vasilievicha przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (3:46 min)
70 kg: Kamil Lamprycht pokonał Łukasza Bieniuka przez KO (ciosy) w 1 rundzie (1:48 min)
77 kg: Rafał Lassota pokonał Jakuba Kuliga przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 1 rundzie (4:22 min)
84 kg: Krystian Szafran pokonał Eryka Białowasa przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 1 rundzie (1:36 min)

Pozostałe walki
70,3 kg: Adam Dyrka pokonał Rami'ego Hamdana przez decyzję 3:0
93 kg: Sebastian Kamiński pokonał Arnolda Gubernata przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (1:51 min)
65 kg: Sylwin Hasiak pokonał Mateusza Nowaka przez TKO (ciosy w parterze) w 2 rundzie (2:59 min)

 • Gala MMA w Rzeszowie_1
 • Gala MMA w Rzeszowie_2
 • Gala MMA w Rzeszowie_3
 • Gala MMA w Rzeszowie_4
 • Gala MMA w Rzeszowie_5
 • Gala MMA w Rzeszowie_6
 • Gala MMA w Rzeszowie_7
 • Gala MMA w Rzeszowie_8
 • Gala MMA w Rzeszowie_9
 • Gala MMA w Rzeszowie_10
 • Gala MMA w Rzeszowie_11