free templates joomla

Shooto "4th Round 2014": pożegnanie Ruminy Sato!

Shooto - 4th Round 2014Na gali Shooto "4th Round 2014", która odbyła się 5 maja 2014 roku najważniejszym wydarzeniem była uroczystość zakończenia kariery przez Ruminę Sato (26-17-2), legendarnego zawodnika tej organizacji. 

Choć swoją ostatnią walkę stoczył niemal półtora roku temu, oficjalna ceremonia odbyła się dopiero przy tej okazji. Fighter, który przez niemal dwie dekady tworzył historię Shooto otrzymał godne pożegnanie, na którym nie zabrakło innych gwiazd, takich jak Takanori Gomi, Hayato ‘’Mach’’ Sakurai czy Enson Inoue.

Największym osiągnięciem ‘’Moon Wolfa’’ było zdobycie pasa mistrzowskiego Shooto okręgu Pacyfiku w 2005 roku po pokonaniu Makoto Ishikawy. Pozostanie jednak w pamięci fanów MMA głównie ze względu na poddania, jakimi zachwycał, jak np. latającą balachą. Był jednym z pierwszych bohaterów tej dyscypliny i z całą pewnością inspiracją dla wielu zawodników i to nie tylko z Japonii.

W walce wieczoru na tej gali triumfował Caol Uno (31-16-5). Sukces nad Taiki’m Tsuchiyą (10-5) zapewnił sobie przede wszystkim udanymi obaleniami i kontrolą w parterze. Dla przeżywającego drugą młodość Uno to piąte kolejne zwycięstwo.

Na punkty wygrał także Akiyo Nishiura (13-8-1), z tą tylko różnicą, że w jego przypadku kluczem do pokonania Ryogo Takahashi’ego (5-2) była charakterystyczna dla niego nieszablonowa stójka.

Komplet wyników:

77 kg: Joji Mikami pokonał Dai Sudo przez decyzję
77 kg: Yu Fujimaki pokonał Kazumasę Sugawarę przez TKO (przerwanie przez lekarza) w 2 rundzie (0:14 min)
70 kg: Mitsuhiro Toma pokonał Kazuhide Shirotę przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (2:34 min)
70 kg: Shigeki Osawa zremisował z Fumiyą Sasaki’m
57 kg: Ryuto Sawada pokonał Atsushi’ego Takeuchi przez decyzję
61 kg: Takashi Soya pokonał Kyunga Jung Joo przez KO (prawy sierpowy) w 1 rundzie (3:01 min)
70 kg: Akiyo Nishiura pokonał Ryogo Takahashi’ego przez decyzję
70 kg: Caol Uno pokonał Taiki’ego Tsuchiyę przez decyzję