free templates joomla

PLMMA 32 Extra / Warmia Heroes 2: wyniki na żywo!

PLMMA 31 Extra / Warmia Heroes 2 Dzisiaj, 10 maja 2014 w Olsztynie odbywa się gala PLMMA 32 Extra / Warmia Heroes 2, podczas której w walce wieczoru zobaczymy Adriana Zielińskiego i Niko Puhakkę

Zapraszamy do śledzenia wyników poszczególnych walk.

Jako pierwsi wystąpili tego wieczoru amatorzy MMA. W pierwszym pojedynku gali Patryk Duński, reprezentujący klub Arrachion Iława, wygrał z Wojciechem Grzybkiem jednogłośną decyzją sędziów.

W drugiej walce zmierzyli się Patryk Wołodkiewicz i Tomasz Nowicki, a pojedynek udało się rozstrzygnąć dopiero po dogrywce, po której decyzją sędziów zwyciężył Patryk Wołodkiewicz.

W pierwszym zawodowym starciu tego wieczoru w bardzo wyrównanej walce, która przebiegała głównie w parterze Krzysztof Adaszak pokonał przez poddanie dźwignią na nogę (taktarow) swojego przeciwnika, Marcina Płonkę.

W kojenej walce, która toczyła się przede wszystkim w stójce, Sylwester Borys z Arrachion Olsztyn pokonał Pawła Brandysa przez decyzję.

W trzecim zawodowym pojedynku MMA, rozegranym na pełnym dystansie 3 rund, litewski zawodnik, Masvydas Pieza dzielnie dawał odpór atakom Rafała Haratyka, jednakże nie wystarczyło to aby odnieść zwycięstwo i sędziowie przyznali zwycięstwo Polakowi, który zdecydowanie dominował przez większość część walki.

W piątym starciu gali walkę stoczyli dwaj zawodnicy, którzy w swojej karierze mieli dłuższą przerwę. Rafał Dąbrowski, znany do tej pory z bardzo dynamicznego, czy wręcz agresywnego sposobu walki, rozpoczął bardzo ostrożnie i spokojnie. Podobnie jego przeciwnik, Bogusław Zawirowski, który jednak konsekwentnie parł do przodu zadając kolejne ciosy. Jeden z nich spowodował bardzo mocno krwawiące rozcięcie nad lewym okiem Dąbrowskiego. Krwawienie udało się zatamować i chwilę po wznowieniu walki Zawirowski zadał ciosk, którym powalił przeciwnika, a następnie zakończył pojedynek ciosami w parterze.

Werdykt w pojedynku Karima Abzailova z Alanem Langerem, poprzedzającym walkę wieczoru, wywołał dyskusje i kontrowersje. Po zadaniu przez Abzailova prawego prostego Langer upadł bezwładnie na matę a sędzia przerwał walkę. Po jej zakończeniu narożnik Langera protestował przeciwko przerwaniu walki, jednakże Szymon Bońkowski przekonywał, że jeśli zawodnik padł na matę bezwładnie i nie poruszał się to sędzia podjął prawidłową decyzję. Zwyciężył tym samym Kerim Abzailov w 1 rundzie przez KO.

Na miano walki wieczoru rzeczywiście zasłużyło starcie Adriana Zielińskiego i Niko Puhakki. Pierwszą rundę bezwzględnie wygrał Zieliński, doskonale pracując w stójce i trafiając przeciwnika kolejnymi ciosami. Nie udało mu się jednak zakończyć akcji przed gongiem. W drugiej rundzie zdecydowanie lepszy okazał się Niko Puhakka, który sprowadził i utrzymał przez większość czasu walkę w parterze. Trzecia runda okazała się najtrudniejsza do oceny. Zawodnicy zadawli cios za cios, i nie ustępowali pola przeciwnkowi. W ostatnich sekundach Fin zdecydował się na sprowadzenie walki do parteru jednak to nie wystarczyło, aby sędziowie orzekli jego zwycięstwo.


Komplet wyników:

Walka wieczoru
Pojedynek o pas PLMMA w wadze lekkiej
70 kg: Adrian Zieliński pokonał Niko Puhakkę przez decyzję 3:0

Karta główna
70 kg: Kerim Abzailov pokonał Alana Langera przez KO w 1 rundzie (1:28 min)
Open: Bogusław Zawirowski pokonał Rafała Dąbrowskiego przez TKO (uderzenia w parterze) w 1 rundzie (1:59 min)
70 kg: Paweł Kiełek pokonał Oliwiera Bulę przez TKO (uderzenia w parterze) w 2 rundzie (0:34 min)
84 kg: Rafał Haratyk pokonał Mazvydasa Piezę przed decyzję 3:0
84 kg: Sylwester Borys pokonał Pawła Brandysa przez decyzję 3:0
77 kg: Krzysztof Adaszak pokonał Marcina Płonkę przez poddanie w 1 rundzie (3:22 min)

Walki amatorskie
80 kg: Patryk Wołodkiewicz pokonał Tomasza Nowickiego przez decyzję 3:0
69 kg: Patryk Duński pokonał Wojciecha Grzybka przez decyzję 3:0


Masvydasa Piezy