free templates joomla

Superbank Mor. Ratanabandit nadal mistrzem Lumpinee Ramintra Stadium!

SuperbankWe wtorkowy wieczór 6-go maja na Lumpinee Ramintra Stadium w stolicy Tajlandii, Bangkoku, miała miejsce kolejna duża gala Muay Thai - Petchpiya Fight, organizowana przez promotora Piyaratha Wachiraratanawonga. Najważniejszym wydarzeniem była walka o pas mistrza wagi piórkowej, pomiędzy mistrzem Superbankiem Sakchaichote znanym także jako Mor. Ratanabandit a Superlekiem Wor. Sungprapai, który do niedawna był numerem dwa w wadze superkoguciej stadionu Lumpinee.


Oliwy do ognia dolewał także fakt, iż rywalizacja miała także miał podtekst w ramach czteroosobowego turnieju wagi piórkowej. Właśnie obaj zawodnicy awansowali do niego po pokonaniu wielkich gwiazd Sama-A i Sangmanee Sor. Tienpo. Dodatkowo kilka tygodni temu stoczyli walkę poza stadionem w Songkhla na południu Tajlandii i wówczas Superlek wygrał 2-1 na punkty.

Tym razem Superbank Sakchaichote pokazał dlaczego jest mistrzem stadionu i odprawił z kwitkiem Superleka Wor. Sangprapai po pięciorundowym boju. Obronił tym samym pas zdobyty w lipcu 2013 z rąk Peneka Sitnoomnoi. Niestety znając stawki jakie mistrzowie dostają w Tajlandii, trzeba przyznać, że banku nie rozbił, wbrew  swojemu przydomkowi pod jakim występuje. W wadze koguciej zaś zatrzymany został idący od zwycięstwa do zwycięstwa Tong Puideenaidee, którego powstrzymał ET Por.Tor.Thor.Tongthavi zbnany też jako ET Phetsomnuek.

Komplet wyników:

107 lbs.: Phetprab Gaiyanghaadao pokonał Loktoy Borplaboonchu przez decyzję
113 lbs.: Yothin Sakaetongresort pokonał Nongyot Sitjekan przez decyzję
108 lbs.: Newlukrak Pagonponsurin pokonał Ploysiam Petchyindeeacademy przez TKO w 4 rundzie
122 lbs.: Bangpleenoi 96Peenung pokonał Superball Teemuangloei przez decyzję
123 lbs.: ET Por.Tor.Thor.Tongthavi pokonał Tonga Puideenaidee przez decyzję
133 lbs.: Phetpanomrung Wor.Sungprapai vs Yodtuantong Petchyindeeacademy - Remis
129 lbs.: Kwankao Mor. Ratanabandit pokonał Kaimukkaw Por.Thairungruangkamai przez decyzję

Main event
126 lbs.: Superbank Mor. Ratanabandit pokonał Superleka Wor. Sungprapai przez decyzję 3-0 (49-47 x 3)