free templates joomla

La Familia Fight Night 5: Marcin Bandel i niemieckie gwiazdy Kickboxingu zwyciężają!

Marcin BandelW ostatnią sobotę 3-go maja w Messe Arena w Haqlle w Niemczech miała miejsce gala La Familia Fight Night 5. gala była sporym wydarzeniem w niemieckim Kickboxingu a i do karty walk dokoptowano dwie walki w formule MMA. W jednej z walk mający znakomitą passę 12 zwycięstw z rzędu reprezentujący klub Drysdale Jiu-Jitsu 24-letni Marcin Bandel (13-2) po raz kolejny pokazał, że w polskim MMA jest jednym z czołowych grapplerów pokonując po zaledwie 58-miu sekundach pierwszej rundy Muse Jangubaeva (7-3) przez swoją firmową skrętówkę.

W ostatnich walkach Bandel pokonywał niezłych zawodników z Polski takich jak: Krzysztof Morzyszek, Szymon Dusza, Bartosz Fabiński a także z Niemiec jak Andreas Birgels. Coraz częściej mówi się o ewentualnym przejściu zawodnika z Łodzi do UFC bądź do dużej organizacji w Polsce. Dwanaście zwycięstw z rzędu to ewenement na przestrzeni ostatnich trzech lat i na pewno zasługuje on na szansę walki na poważniejszych eventach MMA niż epizody na galach Kickboxingu. W UFC nadal jest luka po Rousimarze Palharesie a Polak potrafi to robić nie gorzej niż monstrualny Brazylijczyk. To może być atut ale i przeszkoda przy potencjalnym podpisaniu umowy.

Właśnie walki na zasadach K-1 zdominowały galę w Halle. Podczas niej o pas mistrza świata liczącej się w Niemczech organizacji IKBO, Max Birkner (13-1, 5 KO) pokonał na punkty znanego zawodnika Muay Thai, Valdeta Gashi i został nowym mistrzem wagi półśredniej. Dodatkowo triumfator turnieju wagi średniej na gali KOK w Wilnie i wcześniej w Magdeburgu - Chris Baya pokonał Leo Bonningera znanego z udziału w Polsce na gali KOK w 2011 roku w Warszawie. Zawodnik Mike's Gym z Amsterdamu w niemal każdym starcie udowadnia, iż jest talentem światowej klasy i kolejnym ze stajni Mike Passeniera, który pozyskał go w ubiegłym roku.

Kolejnym znanym zawodnikiem, który wziął udział w gali był Marco Pique (61-37, 27 KO). 34-letni "Sniper" po porażce z Gregory Choplinem na Lion Fight 14 w marcu odzyskał wiarę we własne możliwości pokonując trenującego w Chorakee Gym, Turka Berata "Krokodyla" Aliu.

Komplet wyników:

Walka o pas MŚ IKBO
67 kg: Max Birkner (Niemcy) pokonał Valdeta Gashi (Albania) przez decyzję 3-0

Walka o pas Mistrza Niemiec IKBO
81 kg: Heino Bögelsack (Niemcy) pokonał Marka Ljastschinskij (Niemcy) decyzję 3-0

Główna karta K-1 Rules
70 kg: Chris Baya (Holandia) pokonał Leo Bönningera (Niemcy) przez decyzję 3-0
75 kg: Marco Piqué (Surinam) pokonał Berata Aliu (Turcja) przez decyzję 3-0
85 kg: Hakan Kilinc (Niemcy) pokonał Taylana Yesila (Turcja) przez KO w 2 rundzie
80 kg: John Kallenbach (Niemcy) pokonał Waldemara Wiebe (Niemcy) przez decyzję 3-0

Pozostałe
84 kg: Falk Monzel pokonał Enrico Rogge einstimmig przez decyzję 3-0
Jerry Otto vs. Oguz Övgüer - Remis
+91 kg: Kai Durak pokonał Alpay Karaman przez decyzję 3-0
75 kg: Florian Löwe pokonał Toni Thesa przez decyzję 3-0
86 kg: Dave Herold pokonał Roberta Lemke przez TKO w 2 rundzie
67 kg: Denis Schuster pokonał Edgara Manza przez decyzję 3-0
80 kg: Niklas Stolze pokonał Maika Mittascha przez decyzję 3-0

MMA
77 kg: Marcin Bandel (Polska) pokonał Musę Jangubaeva (Niemcy) przez poddanie (dźwignia na nogę) w 1 rundzie (0:58 min)
70 kg: Christopher Henze pokonał Ahmeta Yilmaza przez TKO w 1 rundzie