free templates joomla

ONE FC 15: Rise of Heroes! Fernandes wciąż mistrzem wagi koguciej! Wyniki!

ONE FC 15 Wczoraj w Manili miała miejsce piętnasta gala czołowej azjatyckiej organizacji MMA – ONE FC. W głównej walce status mistrza wagi koguciej zachował Bibiano Fernandes (16-3), pokonując na punkty Masakatsu Uedę (18-3-2).

Brazylijczyk był stroną przeważającą właściwie przez cały pojedynek. Jedynie w drugiej rundzie pretendent wydawał się w pełni realizować swoją strategię, polegającą na utrzymywaniu walki w stójce. W pozostałych to ‘’The Flash’’ wywiązywał się z założeń taktycznych, często obalając Japończyka, a już w samym parterze zachowując kontrolę szukał okazji na poddanie przez duszenia zza pleców. Dobry finisz ze zdobyciem dosiadu i obijaniem ciosami przeciwnika stanowił ładną klamrę dla poczynań Fernandesa.

Decyzją sędziowską triumfował także Eduard Folayang (14-4). Faworyt lokalnej publiczności poradził sobie z doświadczonym Kotetsu Boku (21-10-2). Przewagę zdobył głównie swoją siłą, co zademonstrował m.in. w pierwszej rundzie obalając z wyniesieniem. Bardzo dobrego strikera, jakim jest Japończyk potrafił także trafiać mocnymi ciosami, a także efektownymi technikami, jak kolano czy obrotówka na głowę. Na koniec tego boju obaj zaprezentowali niezłą wymianę.

Generalnie było to udana gala dla filipińskich fighterów, gdyż wszyscy w komplecie zanotowali zwycięstwa. Wśród nich Rey Docyogen (11-2) na pełnym dystansie, natomiast w  debiucie w MMA przed czasem wygrała była mistrzyni świata w boksie, Ana Julaton (1-0).

Ponadto szybkie nokauty na swoje konto zapisali Rob Lisita (14-5), James McSweeney (13-11) oraz Leandro Ataides (7-0). Najmniej czasu walcząc w klatce spędził ten pierwszy, zaledwie 28 sekund.

Komplet wyników:

Undercard
48 kg: Jujeath Nagaowa (Filipiny) pokonała Jeet Toshi (Indie) przez TKO (ciosy) w 2 rundzie (1:07 min)
57 kg: Eugene Toquero (Filipiny) pokonał Gianni’ego Subbę (Malezja) przez decyzję

Główna karta
57 kg: Ana Julaton (Filipiny) pokonała Ayę Saeid Saber (Egipt) przez TKO (ciosy) w 3 rundzie (4:01 min)
84 kg: Leandro Ataides (Brazylia) pokonał Tatsuyę Mizuno (Japonia) przez TKO (ciosy) w 1 rundzie (0:47 min)
+93 kg: James McSweeney (Wielka Brytania) pokonał Chrisa Lokteffa (Australia) przez KO (kolano) w 1 rundzie (1:56 min)
66 kg: Rob Lisita (Australia) pokonał Yusuke Kawanago (Japonia) przez TKO (ciosy) w 1 rundzie (0:28 min)
57 kg: Rey Docyogen (Filipiny) pokonał Josha Alvareza (Guam) przez decyzję
70 kg: Eduard Folayang (Filipiny) pokonał Kotetsu Boku (Japonia/Korea Płd.) przez decyzję

Walka o mistrzostwo ONE FC w wadze koguciej
61 kg: Bibiano Fernandes (Brazylia) pokonał Masakatsu Uedę (Japonia) przez decyzję