free templates joomla

Deep 66 Impact: Satoru Kitaoka broni tytułu! Wyniki!

Kitaoka SatoruTrzeba przyznać, iż rzadko widujemy gale MMA, na których jest aż pięć walk o pasy mistrzowskie. Taka sytuacja miała miejsce 29 kwietnia 2014 roku w Korakuen Hall w Tokio na Deep 66 Impact. W jednej z nich triumfował Satoru Kitaoka (33-13-9).

Zawodnik ten tym samym obronił tytuł w wadze lekkiej. W starciu z Naoto Miyazaki’m (10-3-3) przeważał, skutecznie obalał i kontrolował przeciwnika w parterze, gdzie czuje się jak ryba w wodzie. Tym samym przerwał Miyazaki’emu serię zwycięstw, która zakończyła się na cyfrze siedem. To pierwsza udana obrona pasa dla Kitaoki po tym, jak odebrał go Daiuske Nakamurze w kwietniu ubiegłego roku.

W dwóch innych pojedynkach mistrzowskich także potrzebne były werdykty sędziowskie. W ten sposób Kazunori Yokota (20-5-3) pozostał mistrzem wagi piórkowej po pokonaniu Katsunori’ego Tsudy (8-3-1), natomiast Takafumi Otsuka (17-12-1) wywalczył wakujący tytuł w wadze koguciej. Jego oponent, Kenji Osawa (20-11-2) po tej porażce ogłosił zakończenie kariery.

Przed czasem natomiast triumfowali Yoshiyuki Nakanishi (14-3) oraz Yuta Watanabe (18-5-4). Ten pierwszy, dzięki łokciom wyprowadzanym w parterze wyłączył na chwilę światło Shunsuke Inoue (14-8-2), tym samym zachowując pas w wadze półciężkiej. Natomiast ten drugi wygrał wakujący tytuł w wadze półśredniej, gdyż Taisuke Okuno (12-8-2) doznał dużych obrażeń na twarzy i narożnik postanowił go poddać.

Komplet wyników:

61 kg: Ken Saotome pokonał Michihito Abe przez decyzję
CW: Mizuto Hirota pokonał Daisuke Nakamurę przez decyzję
61 kg: Won Il Kwon pokonał Hirotakę Miyakawę przez KO w 1 rundzie (0:36 min)
57 kg: Kota Ishibashi pokonał Sotę Kojimę przez decyzję
70 kg: Ken Hamamura pokonał Hidetakę Monmę przez TKO (poddanie przez narożnik) w 2 rundzie (2:02 min)
61 kg: Toshiaki Kitada pokonał Masanori’ego Kaneharę przez dyskwalifikację (wyrzucenie Kitady poza ring) w 1 rundzie (1:37 min)

Walki o mistrzostwo Deep
77 kg: Yuta Watanabe pokonał Taisuke Okuno przez TKO (poddanie przez narożnik) w 3 rundzie (0:26 min)
61 kg: Takafumi Otsuka pokonał Kenji’ego Osawę przez decyzję
93 kg: Yoshiyuki Nakanishi pokonał Shunsuke Inoue przez KO (łokcie w parterze) w 2 rundzie (0:58 min)
66 kg: Kazunori Yokota pokonał Katsunori’ego Tsudę przez decyzję
70 kg: Satoru Kitaoka pokonał Naoto Miyazaki’ego przez decyzję