free templates joomla

Walka Grabowski vs Tybura na M-1 Challenge 49?

Damian GrabowskiZaległa walka dwóch polskich zawodników Damiana Grabowskiego (19-1 MMA 2-0 M-1) z Marcinem Tyburą (10-0 MMA 4-0 M-1) w rosyjskiej organizacji M-1 Global, która miała się w dniu 14 marca w Sankt Petersburgu, prawdopodobnie będzie mieć miejsce w dniu 14-go czerwca w górskiej miejscowości Targim w rejonie Dzheirakh w Inguszetii. Stanie się to na gali M-1 Challenge 49 "Bitwa w Górach 3" a scenerią będą malownicze ruiny twierdzy Targim, od której pochodzi nazwa pobliskiej osady.

W tym miejscu, największa rosyjska organizacja przeprowadzi galę po raz trzeci. Będzie to ostatni event przed sezonem letnim M-1 Global, gdzie przewidziane są tylko Mistrzostwa Rosji (amatorskie w Moskwie) i Puchar Rosji we Władywostoku. Wcześniej organizacja przeprowadzi także iunauguracyjny event w Kazachstanie w dniu 24-go maja. Po raz pierwszy także w historii M-1 Global zmierzą się dwaj polscy zawodnicy - co jest ewenementem. Na razie ogłoszono oficjalnie tylko jedną walkę i także jest to starcie w wadze ciężkiej mistrza ADFC Shamila Abdurahimova i Kenny Garnera.

Weteran organizacji Bellator, jakim jest Grabowski, przystępuje do walki jako mistrz organizacji po zwycięstwie nad Kennym Garnerem z USA. Najlepszy polski zawodnik wagi ciężkiej i według ekspertów najlepszy w Europie, w marcu doznał kontuzji szyi i musiał wycofać się z planowanej walki z Tyburą.

Zawodnik z Uniejowa z kolei, wygrał turniej wagi ciężkiej wchodząc z walki rezerwowej i wykorzystując swoją szansę w 2013 roku. To że nie był to przypadek, świadczą nazwiska rywali jakich pokonał na rosyjskiej arenie, w tym ostatniego Chorwata Maro Peraka w marcu na M-1 Challenge 46. W finale turnieju M-1 Grand Prix wygrał z faworyzowanym Konstantinem Gluhovem.