free templates joomla

Marcin Naruszczka vs Nicolas Penzer na Respect Caged!

Naruszczka vs Penzer31-letni polski zawodnik MMA Marcin Naruszczka (12-4) trenujący obecnie w Norwegii, walczyć będzie o pas wagi średniej Respect FC podczas gali Caged, która odbędzie się w Karslruhe w Niemczech w dniu 24-go maja br. Rywalem polskiego fightera będzie ponownie zawodnik gospodarzy, Nicolas Penzer (9-1).

Naruszczka ma już za sobą występy w Respect FC, która teraz zmieniła partnera strategicznego i jest pod wspólnym brandem Caged. W 2011 roku zdobył pas w wadze półciężkiej (93 kg) pokonując Manuela Masucha i obronił go w kolejnym pojedynku z Mario Stapelem w 2012 roku. Potem pas zwakował walcząc w międzyczasie w polskim w KSW w kategorii do 77 kg, co było swoistym wyzwaniem dla organizmu.

Ostatecznie w w Respect walczył jeszcze dwukrotnie pokonując słynnego Abu Azaitara w dramatycznym boju i wspomnianego Nicolasa Penzera jednocześnia zdobywając pas wagi średniej. W rewanżu z Abu Azaitarem na gali GMC 4 w Niemczech przegrał jednak z marokańskim zawodnikiem. Podobnie było w polskim KSW, gdzie uległ Borysowi Mańkowskiemu i Rafałowi Moksowi. Ostatni występ także nie należał do udanych dla zawodnika z Warszawy, bowiem w Piatigorsku w Rosji wygrał z nim Aigun Akhmedov z Dagestanu. Teraz Naruszczka ma szansę na odwrócenie karty i wygraną po dwóch porażkach z rzędu.

Dodatkowo polski zawodnik ma także szansę na pokazanie się na polskiej gali Fight Exclusive Night 3 we Wrocławiu, bowiem zgodził się na walkę na zasadach K-1 z Maksymilianem Bratkiewiczem i wystąpi na niej w dniu 28-go czerwca.