free templates joomla

International Mixed Martial Arts Federation przyjmuje Polskę do swojego grona!

Mirosław OknińskiJak poinformowała w oficjalnym piśmie organizacja International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF) z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji - w jej skład została przyjęta polska reprezentacja w postaci podmiotu prawnego PLMMAF, który od tego momentu będzie reprezentować krajowe amatorskie MMA w jej międzynarodowych strukturach. Oficjalnie nastąpiło to 24-go czerwca.

Organizacja już zrzesza kilkadziesiąt krajów a na jej czele stoi 47-letni francuski sportowiec, pochodzący z Senegalu - Bertrand Amoussou, były judoka i weteran MMA a także brat Karla Amoussou, znanego zawodnika MMA. Organizacja już nidługo planuje swoje pierwsze MŚ (IMMAF World Championships), które odbędą się w dniach od 30-go czerwca do 6-go lipca 2014 w Las Vegas w USA.

PLMMAF została wybrana nieprzypadkowo na partnera, bowiem postawiono na długoletnie doświadczenie prekursora MMA Mirosława Oknińskiego (na zdjęciu), wspartego sztabem doświadczonych działaczy, trenerów i organizatorów jak Andrzej Parzęcki, Tomasz Knap, Paweł Harasim i Sławomir Cypel.

Pozwoli to na pewno na umiędzynarodowienie polskiego amatorskiego MMA, które rozwija się dynamicznie, ale na poziomie krajowym. Natomiast nie ma co ukrywać, iż we wszystkich strukturach międzynarodowych obecność Polski była do tej pory iluzoryczna i koniunkturalna w przypadku dużych imprez i rywalizacji pankration. Wejście do IMMAF na pewno wniesie sporo ożywienia i zaznaczy obecność Polski na międzynarodowej mapie Mieszanych Sztuk Walki.