free templates joomla

Arena MMA: Fabiński, Jędrzejczyk i Browarski! Wstępna karta walk!

Arena MMA W dniu dzisiejszym, 14 kwietnia 2014 w Warszawie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez debiutującą na polskim rynku organizację, Arena MMA. Gala odbędzie się 9 maja w Centrum Cartingowo-Biznesowym Grand Prix w C.H "Blue City" w Warszawie.

Organizatorzy ujawnili kartę walk, do której nie można co prawda mieć specjalnych zastrzeżeń, ale też nie zwala ona z nóg, tym bardziej, że jest to kolejna, w ostatnim czasie organizacja debiutująca na polskim rynku.

W walce wieczoru, obecny mistrz organizacji PLMMA, Bartosz Fabiński (8-2 MMA) zmierzy się z Niemcem, Gregorem Herbem (14-7 MMA),który jest weteranem rosyjskiej organizacji M-1 Global. Niemiec w przeszłości wygrywał z polskimi zawodnikami, Mateuszem Teodorczukiem i Pawłem Zalewskim. Ostatnią walkę stoczył w październiku ubiegłego roku, gdzie na M-1 Global w Pałacu Lodowym w St. Petersburgu został wypunktowany przez Adreia Semenova z Rosji.
 
Zawodnik S4, Bartosz Fabiński, który w 2014 roku stoczył już dwa pojedynki. Po porażce z Wendresem da Silvą na gali PROMMAC, w zaledwie kilka dni zregenerował się i dokładnie dwa tygodnie później przez TKO pokonał Michała Szulińskiego, odbierając mu pas PLMMA w wadze średniej. W kolejnej równie ciekawej walce zobaczymy innego podopiecznego Roberta Jocza, Tomasza Janiszewskiego (5-2 MMA), który zmierzy się z Maciejem Browarskim (10-6 MMA).

Walką poprzedzającą starcie wieczoru, będzie pojedynek kobiet. Zawodniczka Arrachionu Olsztyn, wielokrotna Mistrzyni Świata i Europy W Muay Thai, Joanna Jędrzejczyk (4-0 MMA) zmierzy się z Wenezuelką, Karlą Benitez (11-6 MMA), która również wywodzi się z boksu tajskiego. Kolejną cechą, która łączy obie zawodniczki, które 9 maja skonfrontują swoje umiejętności w oktagonie jest fakt, że obie walczyły z Julią Berezikovą (7-2 MMA). O ile Polka wyszła ze starcia obronną ręką, to Wenezuelka dwukrotnie przegrywała z Rosjanką.

Premierowa gala Areny MMA będzie miała charakter zamknięty. Targetem mają być elity biznesowe, które być może po obejrzeniu gali będą skore do wspierania tego, jakże prężnie rozwijającego się sportu. Rynek MMA nie należy do najłatwiejszych we współpracy, biorąc pod uwagę chęci sponsorów, ale miejmy nadzieję, że nie będzie to jedyna gala organizowana przez raczkującą organizację MMA. Organizatorzy planują zorganizowanie kolejnej gali, która będzie już otwarta dla publiczności i odbędzie się w jednej z warszawskich hal.

Co prawda w takich planach nie widać konsekwencji w działaniu organizatorów, ale być może ma to właśnie wyróżniać Arenę MMA.

Poniżej wstępna karta walk pierwszej gali Arena MMA.

Walka wieczoru:
84 kg: Bartosz Fabiński (8-2) vs. Gregor Herb (14-7)

Główna karta:
57 kg: Joanna Jędrzejczyk (4-0) vs. Karla Benitez (14-6)
93 kg: Tomasz Janiszewski (5-2) vs. Maciej Browarski (10-6)
70 kg: Sebastian Kujawiak (1-2) vs. TBA
84 kg: Dawid Kotewicz (1-2) vs. Aleksander Rychlik (1-0)
70 kg: Lamberd Akhiadov (3-1) vs. Łukasz Bilski (0-3)
70 kg: Mateusz Mierzejewski (0-0) vs. Marcel Wojtalewicz (0-0)

Walki amatorskie:
67 kg: Kevin Nowak vs. TBA
70 kg: Cezary Glapski vs. Daniel Dziubicki