free templates joomla

MP Juniorów i Młodzieżowców K-1 Rules - Głogów 2014: wyniki! Fotorelacja!

Mateusz HikiW sobotę i niedzielę 5-go i 6-go kwietnia w dolnośląskim Głogowie, odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców K-1 Rules - Głogów 2014. Coroczna impreza zgromadziła kilkuset zawodniczek i zawodników, którzy walczyli o medale i kwalifikację do Mistrzostw Świata, które odbędą się we włoskim Rimini. Dodatkowo w sobotę MP, ozdobiła zawodowa gala The Gladiators K-1 Rules walk na zasadach K-1. Po raz pierwszy zorganizowano zawodową galę podczas finałów Mistrzostw Polski. Widzowie zobaczyli także walkę pokazowa weteranów, w formule Low-Kick i wzięli w niej udział Dominik Gusta i Marcin Czeski - obaj z Legionu Głogów.

Poczynając jednak od walk amatorskich - drużynowo najlepiej wypadł klub Legion Głogów prowadzony przez Macieja Domińczaka a najlepszymi zawodnikami mistrzostw wybrano Ewę Pietrzykowską z Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki z Ostrowca Świętokrzyskiego i Damiana Borowca ze Smoka Toruń w kategorii juniorów młodszych. Joannę Rybińską z Legionu Głogów i Dawida Pawlaka ze Scorpiona Krępice w juniorach starszych a w najstarszej kategorii młodzieżowców: Aleksandrę Piasecką z Huntera Gym Bydgoszcz) i Piotra Rogosza ze Scorpiona Krępice.

Szczególnie sukces tego ostatniego warty jest podkreślenia, bowiem podopieczny trenera Radosława Kyca, toczył niedawno drugą zawodową walkę podczas gali Fight Exclusive Night 2 we Wrocławiu a wcześniej zwyciężył w ALMMA cztery walki na zasadach MMA. Właśnie w kategorii młodzieżowców, należy szukać talentów już gotowych do podejmowania wyzwań a nie tylko toczenia amatorskich walk co jest piętą achillesową polskiego K-1. Sobotni występ Michała Turyńskiego na gali Legend 3 pokazał, że są oni w stanie rywalizować z światową czołówką.

Na mapie polskiego Kicboxingu w wersji juniorskiej i seniorskiej wielkich różnic nie ma i kluby mające dobrą pracę z juniorami, mają tę samą z wynikami seniorów. Poza Legionem Głogów, widać było Palestrę Warszawa, Hunter Gym Bydgoszcz, Paco Team Katowice, Scorpion Krępice czy GKS Champion Gdańsk a więc uznane firmy na tym rynku. Kilka innych jak Golden Dragon Bydgoszcz, MKS Wicher Kobyłka, Puncher Wrocław czy Czerwony Smok Poznań także pokazało, że ma szalenie zdolną młodzież, która uzupełni wkrótce seniorskie szeregi.

W części zawodowej głównym wydarzeniem był pojedynek o pas Zawodowego Mistrza Polski K-1 w wadze juniorciężkiej (do 91 kg) i zdobył go miejscowy zawodnik Mateusz Hiki, który wygrał jednogłośnie na punkty z Michałem Grzesiakiem z SSW Center-Team Odolanów. Galeria zdjęć.

Komplet wyników:

Młodzieżowcy
54 kg: Krzysztof Wójcik (Legion Głogów) pokonał Jarosława Janisio (Stowarzyszenie Wrocławskiego Klubu Sportowego Extreme Fighters) przez walkower
57 kg: Jacek Bochanysz (Legion Głogów) pokonał Michał Marszał (Golden Dragon Bydgoszcz) przez niejednogłośną decyzję 2-1
60 kg: Paweł Stępniewski (Palestra Warszawa) pokonał Marcina Maleszewskiego (Absortio Gym Rybnik) przez walkower
63,5 kg: Jan Lodzik (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun) pokonał Aleksandra Kalickiego (AZS Politechnika Warszawska) przez decyzję 3-0
67 kg: Adam Piastowski (KS FUX Zabrze) pokonał Marcina Kreta (UKS Puncher Wrocław) przez decyzję 3-0
71 kg: Daniel Jędrzejewski (Hunter Gym Bydgoszcz) pokonał Marcina Marciszewskiego (TKKF Siedlce) przez decyzję 3-0
75 kg: Bartosz Dołbień (Palestra Warszawa) pokonał Michała Ronkiewicza (Stowarzyszenie Wrocławskiego Klubu Sportowego Extreme Fighters) przez decyzję 3-0
81 kg: Piotr Rogosz (Scorpion Krępice) pokonał Patryka Zdrojewskiego (Palestra Warszawa) przez decyzję 3-0
86 kg: Jakub Bartnik (KS X Fight Piaseczno) pokonał Pawła Bielica (KS Fight House 27 Nowy Sącz) przez niejednogłośną decyzję 2-1
91 kg: Paweł Krzyżanowski (Smok Toruń) pokonał Macieja Bobrowskiego (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji Ring Kraków) przez decyzję 3-0
+91 kg: Marcin Bodnar (Fight Vclub Zielona Góra) przez Patryk Kamiński (GKS Champion Gdańsk) przez RSC w 1 rundzie
52 kg: Magdalena Kasprzyk (Octagon Team) pokonała Adrianna Żarnowiecka (Palestra Warszawa) przez decyzję 3-0
56 kg: Monika Witkowska (Paco Team Katowice) pokonała Elżbieta Gerc (KO Team Otwock) przez decyzję 3-0
60 kg: Aleksandra Piasecka (Hunter Gym Bydgoszcz) pokonała Agata Kowalska (Paco Team Katowice) przez decyzję 3-0
65 kg: Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra) pokonała Weronikę Rogala (Stowarzyszenie Sportu i Rekreeacji Wola Warszawa) przez decyzję 3-0
70 kg: Katarzyna Jaworska (Paco Team Katowice)pokonała Ewę Reszel (Hunter Gym Bydgoszcz) przez decyzję 3-0

Juniorzy Starsi
51 kg: Dariusz Wasilewski (Halny Nowy Sącz) pokonał Adam Łyżwa (Legion Głogów) przez decyzję 3-0
54 kg: Łukasz Łoboda (UKS Relaks Skarżysko Kamienna) Patryk Kuryłek (MKS Wicher Kobyłka) przez decyzję 3-0
57 kg: Mariusz Lach (Legion Głogów) pokonał Rafała Sitka (MKS Wicher Kobyłka) przez decyzję 3-0
60 kg: Radosław Jeleniewicz (Legion Głogów) pokonał Krzysztofa Kucharzyka (UKS Diament Pstrągowa) przez decyzję 3-0
67 kg: Dawid Pawlak (Scorpion Krępice) pokonał Bartosza Zająca (Halny Nowy Sącz) przez decyzję 3-0
71 kg: Mateusz Kowalski (GKS Champion Gdańsk) pokonał Przemysława Witkowskiego (Paco Team Katowice) przez decyzję 3-0
75 kg: Jacek Miszta (Dragon Starachowice) pokonał Mateusza Chabowskiego (Golden Dragon Bydgoszcz) przez decyzję 3-0
81 kg: Kacper Frątczak (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) pokonał Damiana Pelca (Fight Academy Stargard) przez RSC w 1 rundzie
86 kg: Denis Labryga (Legion Głogów) pokonał Rafała Gajewczyka (UKS Maximus Ełk) przez decyzję 3-0
48 kg: Edyta Mężyk (KS Cross Fight Radom) pokonała Olimpię Podolską (GKS Champion Gdańsk) przez decyzję 3-0
52 kg: Joanna Rybińska (Legion Głogów) pokonała Angelikę Białoszewską (KS Fight House 27 Nowy Sącz) przez decyzję 3-0
56 kg: Paulina Saczuk (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola Warszawa) pokonała Angelikę Skoczeń (KS Fight House 27 Nowy Sącz) przez decyzję 3-0
60 kg: Dominika Gleisner (SKF Boksing Zielona Góra) pokonała Joannę Socha (KS Czerwony Smok Poznań) przez decyzję 3-0
65 kg: Aneta Kaczmarczyk (KO Team Otwock) pokonała Ewę Kauch (Armia Polkowice) przez decyzję 3-0
70 kg: Martyna Dzięciołowska (MKS Wicher Kobyłka) pokonała Paulinę Ziółkowską (Golden Dragon Bydgoszcz) przez decyzję 3-0
+70 kg: Kamila Gębska (Stowarzyszenie Wrocławskiego Klubu Sportowego Extreme Fighters) pokonała Martynę Mossur (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) przez RSC w 1 rundzie

Juniorzy Młodsi
52 kg: Roksana Dargiel (UKS Relaks Skarżysko Kamienna) pokonała Kingę Mikołajczuk (TKKF Siedlce) przez decyzję 3-0
56 kg: Ewa Pietrzykowska (Ostrowiecki Klub Sportow Walki Ostrowiec Św.) pokonała Magdalenę Rakowską (KSW Spartakus Świdwin) przez RSC w 3 rundzie
60 kg: Julianna Musiał (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator) pokonała Joannę Mazurek (Dragon Starachowice) przez decyzję 3-0
51 kg: Robert Soboń (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) pokonał Roberta Siebyłę (Dragon Starachowice) przez decyzję 3-0
54 kg: Damian Borowiec (Smok Toruń) pokonał Michała Pomiecińskiego (Towarzysztwo Gimnastyczne Sokół Inowrocław) przez KO w 3 rundzie
57 kg: Mikołaj Kopaniszyn (GKS Champion Gdańsk) pokonał Patryka Biernata (Octagon Team) przez decyzję 3-0
60 kg: Ernest Kisiel (Dragon Starachowice) pokonał Dawida Klonowskiego (UKS Wilk Grajewo) przez decyzję 3-0
63,5 kg: Denis Załęcki (Smok Toruń) pokonał Damiana Piskorza (Hunter Gym Bydgoszcz) przez decyzję 3-0
67 kg: Jakub Kozera (Scorpion Krępice) pokonał Bartosza Skonieczka (Golden Dragon Bydgoszcz) przez RSC w 2 rundzie
71 kg: Kacper Muszyński (Armia Polkowice) pokonał Tomasza Matysiak (Armia Polkowice) przez walkower
75 kg: Jakub Górny (Hunter Gym Bydgoszcz) pokonał Cypriana Miedziocha (KS Wielkopolanin Poznań) przez decyzję 3-0
+81 kg: Jakub Jaskuła (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun) Przemysław Wojcieszak (Victoria Szydłowiec) przez decyzję 3-0

Walki zawodowe
67 kg: Mateusz Dąbrowski (Olimp Legnica) pokonał Dawida Kukłę (Legion Głogów) przez decyzję 3-0
75 kg: Maciej Orzechowski (Puncher Wrocław) pokonał Adriana Kupca (Legion Głogów) przez niejednogłośną decyzję 2-1
60 kg: Patryk Sagan (Legion Głogów) pokonał Damiana Śpiewaka (Dragon Starachowice) przez decyzję 3-0
91 kg: Mateusz Hiki (Legion Głogów) pokonał Michała Grzesiaka ( Center-Team Odolanów) przez decyzję 3-0

Polecamy też fotorelację Marka Grzelki:

  • MP K-1 Rules w Głogowie_1
  • MP K-1 Rules w Głogowie_2
  • MP K-1 Rules w Głogowie_3
  • MP K-1 Rules w Głogowie_4
  • MP K-1 Rules w Głogowie_5
  • MP K-1 Rules w Głogowie_6
  • MP K-1 Rules w Głogowie_7
  • MP K-1 Rules w Głogowie_8
  • MP K-1 Rules w Głogowie_9
  • MP K-1 Rules w Głogowie_10
  • MP K-1 Rules w Głogowie_11
  • MP K-1 Rules w Głogowie_12
  • MP K-1 Rules w Głogowie_13
  • MP K-1 Rules w Głogowie_14
  • MP K-1 Rules w Głogowie_15
  • MP K-1 Rules w Głogowie_16
  • MP K-1 Rules w Głogowie_17
  • MP K-1 Rules w Głogowie_18
  • MP K-1 Rules w Głogowie_19
  • MP K-1 Rules w Głogowie_20
  • MP K-1 Rules w Głogowie_21
  • MP K-1 Rules w Głogowie_22
  • MP K-1 Rules w Głogowie_23
  • MP K-1 Rules w Głogowie_24
  • MP K-1 Rules w Głogowie_25




67 kg: Mateusz Dąbrowski (Olimp Legnica) pokonał Dawida Kukłę (Legion Głogów) przez decyzję 3-0
Pierwsza runda dość równa, z minimalną przewagą Dąbrowskiego, runda druga i trzecia kompletna dominacja zawodnika z Legnicy, Kukła kompletnie opadł z sił, bardzo chaotyczny, walczył praktycznie o dotrwanie do końca.

75 kg: Maciej Orzechowski (Puncher Wrocław) pokonał Adriana Kupca (Legion Głogów) przez niejednogłośną decyzję 2-1 (TU JEST BŁĄD,ORZECH WYGRAŁ 3:0)
Pierwsza runda w miarę równa, lekko na stronę zawodnika Punchera, w drugie wyraźna przewaga Orzechowskiego, w trzeciej kompletna dominacja, Kupiec liczony w końcówce.

60 kg: Patryk Sagan (Legion Głogów) pokonał Damiana Śpiewaka (Dragon Starachowice) przez decyzję 3-0 (tu jest błąd – Sagan wygrał niejednogłośnie 2:1)
pIERWSZA RUNDA DLA sAGANA, DRUGA WYRÓWNANA, W TRZECIEJ sAGAN BARDZIEJ WSZECHSTRONNY, ALE NIE MÓGŁ PRZEŁAMAĆ RYWALA, BARDZO TWARDY I WYTRZYMAŁY śPIEWAK.

91 kg: Mateusz Hiki (Legion Głogów) pokonał Michała Grzesiaka ( Center-Team Odolanów) przez decyzję 3-0
Gameplan Grzesiaka był prosty, jako że kopał jak koń, głównym celem było unieruchomienie Hikiego. Wsadził bytomianinowi kilka soczystych lowkicków, ale boksersko nie potrafił postraszyć niczym szczególnym, tu swoją robotę robił Hiki i po pierwszej rundzie z pewnością prowadził na punkty.
W rundzie drugiej walka nieco spadał na tempie i tę rundę uznałbym za względnie remisową, trudno orzec kto miał „więcej z gry”, może minimalnie lepszy był Hiki.
W rundzie trzeciej zawodnicy byli już solidnie podjechani i wiadomo było, że o zwycięstwie zadecydują siły i ważne, punktowe akcje. Tu dużo lepiej pokazał się Hiki, kilka razy skutecznie zaznaczył swoją dominację, w kluczowej końcówce precyzyjnie trafiał utwierdzając tylko sędziów, że w przekroju całego pojedynku był zawodnikiem lepszym.

W pierwszej zawodowej walczyli jeszcze bracia Szymańscy z Legionu, bardzo równa walka, dobrze się znają, walka zakończona remisem.