free templates joomla

Marcelo Garcia o tym jak odnieść sukces w BJJ!

Marcelo GarciaMarcelo Garcia od blisko 10-ciu lat jest uważany, nie bez powodu, za jednego z najlepszych chwytaczy świata. Multimedalista ADCC, Mistrzostw Świata BJJ i innych prestiżowych zawodów gdzie by nie startował, zawsze zdobywa jakiś medal. W czym tkwi sukces mieszkającego w Nowym Jorku zawodnika? Najlepiej wyjaśni on sam:

"Dlaczego pokonuję tak wielu rywali? Bo to bardzo kocham, właśnie dlatego. Wszystko chodzi o Jiu Jitsu, kocham to: szkołę, matę, ring. Zawsze w to wierzyłem. Może nie jestem lepszy od swojego rywala, ale wiem na pewno, że bardziej kocham swoje treningi. Nie byłem nigdy dobrym uczniem i nawet teraz nie mówię, że jestem lepszy od kogoś, ale wiem, że kocham Jiu Jitsu bardziej od niego. Kocham tą energię i coraz bardziej się wciągam im bardziej studiuję Jiu Jitsu" - mówi Brazylijczyk.

Trudno się nie zgodzić z największą gwiazdą Alliance Jiu Jitsu. Zwykle kiedy coś się kocha, to czerpie się wiele radości z uprawianie swego hobby i naturalnym jest progres. Wtedy wszystko wychodzi samo: wygrywa się walki, zawody, medale.

W Jiu Jitsu nie ma pieniędzy, walczy się dla medali i własnej satysfakcji. Wiele czarnych pasów żyje z Jiu Jitsu, ale to nie jest życie na wysokim poziomie. Inaczej ma się to do MMA, gdzie czołowi zawodnicy w swoich krajach żyją na wysokim poziomie, nie wspominając o zawodnikach UFC, gdzie wielu zawodników żyje na wysokim poziomie.

Jak mówią psychologowie, człowiek jest motywowany szczęściem - miłość i towarzysząca temu przyjemność zawsze daje człowiekowi więcej szczęścia niż nagrody. Tak więc jeśli kochacie BJJ to jak mówi najlepszy zawodnik wagi średniej, medale przyjdą same.