free templates joomla

Polska Liga Karate Tradycyjnego 2014: Justyna Marciniak i Damian Stasiak triumfują!

fot. Justyna Marciniak 6 kwietnia 2014 roku w hali MOSiR w Lublinie odbył się trzeci, finałowy turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Do końca trwała zażarta rywalizacja o sukces w kategorii pań i panów, ostatecznie zwycięzcami zostali Justyna Marciniak oraz Damian Stasiak

W rywalizacji kobiet przed ostatnimi zawodami Marciniak oraz Małgorzata Zabrocka miały zgromadzonych po tyle samo, 15 punktów. Po pierwszej części – kata, stało się jasne, że stoczą ze sobą decydujący bój w kumite. W regulaminowym czasie oraz dogrywce żadna z zawodniczek nie zdołała wykonać skutecznej, punktowanej akcji. Decyzją sędziów po bardzo wyrównanym boju dwóch członkiń ekipy złotych medalistek Mistrzostw Świata w kumite drużynowym z ubiegłego roku z Pragi triumfowała Marciniak, faworytka publiczności, gdyż na co dzień reprezentuje Lubelski KKT.

Po trzecie miejsce zarówno w lubelskich zmaganiach jak i w całej lidze sięgnęła kolejna z mistrzyń świata w drużynie, Maria Depta. Z tamtej reprezentacji nie startowała w PLKT jedynie Anna Lewandowska, prywatnie żona znanego piłkarza, Roberta Lewandowskiego.

Równie duże emocje miały miejsce w turnieju mężczyzn. Finałowy pojedynek stoczyli ze sobą Damian Stasiak i Łukasz Radwański. W finale lubelskiego turnieju lepszy był Stasiak i to spowodowało, że obaj zrównali się liczba punktów po trzech imprezach cyklu. O tym, kto wygra PLKT miało zadecydować dodatkowe starcie. W nim także górą był karateka z Aleksandrowa Łódzkiego, będący trzykrotnym złotym medalistą ostatnich Mistrzostw Europy. Na najniższym stopniu podium ligę zakończył Henryk Pepliński.

Warto dodać, iż Stasiak to także zawodnik MMA. W tej formule może pochwalić się rekordem 6 zwycięstw i 2 porażek.

Pełne wyniki PLKT TUTAJ