free templates joomla

IGF 1: Satoshi Ishii obronił tytuł w wadze ciężkiej!

IGF 1 Satoshi IshiiW hali Ryogoku Kokugikan w Tokio dnia 5 kwietnia 2014 roku odbyła się gala Inoki Genome Federation. Wśród uczestników na pierwszy plan wybijał się Satoshi Ishii (12-2-1). 

Złoty medalista olimpijski w Judo z 2008 roku zdaniem sędziów był lepszy w starciu z byłym zawodnikiem UFC, Philem De Friesem (10-4). Dla Japończyka to pierwsza udana obrona pasa mistrzowskiego w wadze ciężkiej i już ósme kolejne zwycięstwo w MMA, poczynając od Sylwestra 2012 roku. Tą passę rozpoczął pokonując Tima Sylvię, a przed pokonanym w ostatnią sobotę Anglikiem miał na rozkładzie Kazuyuki’ego Fujitę. To wówczas został mistrzem IGF. Bezpośrednio po walce Fujita pojawił się na ringu i wyzwał Ishii’ego na rewanż, a ten przyjął wyzwanie.
Fujita wyzywający Ishii’ego na rewanż
W innych pojedynkach przez poddanie triumfował Ikuhisa Minowa (59-35-8). Były mistrz M-1 Global w wadze ciężkiej Guram Gugenishvili (12-2) szybko poradził sobie z Tony’m Bonello (16-3-1). Natomiast Brett Rogers (15-7) zrehabilitował się za słaby występ na Battle of Moscow 15 zaledwie tydzień temu. Tym razem potrzebował zaledwie 28 sekund, by znokautować Yusuke Kawaguchi’ego (15-6), znanego polskim kibicom ze starcia z Mariuszem Pudzianowskim na KSW 13.

Komplet wyników:

Walka wieczoru
Pojedynek o mistrzostwo IGF w wadze ciężkiej
+93 kg: Satoshi Ishii (Japonia) pokonał Phila De Friesa (Wielka Brytania) przez decyzję

Pozostałe walki
84 kg: Ikuhisa Minowa (Japonia) pokonał Gorana Olle Ulfa (Szwecja) przez poddanie (dźwignia na nogę) w 1 rundzie (2:26 min)
OW: Guram Gugenishvili (Gruzja) pokonał Tony’ego Bonello (Australia) przez TKO (ciosy w parterze) w 1 rundzie (3:34 min)
OW: Brett Rogers (USA) pokonał Yusuke Kawaguchi’ego przez KO w 1 rundzie (0:28 min)
70 kg: Ramazan Esenbaev (Rosja) zremisował z Yuki’m Yamamoto (Japonia)
OW: Amaramend Boldo (Mongolia) pokonał Atsushi’ego Sawadę (Japonia) przez decyzję
OW: Bob Armstrong (Nowa Zelandia) pokonał Shinichi’ego Suzukawę (Japonia) przez KO (prawy sierpowy) w 1 rundzie (2:00 min)

Ćwierćfinały turnieju w kategorii open
OW: Tsuyoshi Kurihara (Japonia) pokonał Kyoshiro Kawadę przez poddanie (dźwignia na rękę) w 1 rundzie (3:38 min)
OW: Yusuke Masuda (Japonia) pokonał Kazuki’ego Nojiri przez decyzję