free templates joomla

Jorina Baars demoluje Cristiane Cyborg na Lion Fight 14! Wyniki

Jorina Baars25-letnia Holenderka Jorina Baars (36-0-1) okazała się "Królową Muay Thai", podczas gali Lion Fight 14, która odbyła się w dniu 28 marca w The Hard Rock Hotel and Casino w Las Vegas w USA. Zawodniczka z Kraju Tulipanów w walce o pas organizacji w wadze półśredniej (66 kg) pokonała słynną mistrzynię MMA, Cristiane "Cyborg" Justino (5-1) z Brazylii, znaną dawniej jako Santos.

W walce poprzedzającej walkę wieczoru, obie pokazały ogromne serce do walki i bardzo ekscytujące starcie. "Cyborg" była w tym pojedynku co najmniej trzykrotnie na deskach po kopnięciach Holenderki i chyba w całej karierze taka sytuacja jej się nie przytrafiła. Jorina odsłoniła te błędy Brazylijki, które zawsze jej wytykano, czyli wbieganie bez ciosu w rywala i chaotyczny styl walki wynikający częściowo także... trzeba to powiedzieć wprost: z nadmiaru hormonów.

 To co uchodziło w MMA tu było bezlitośnie obnażone i werdykt mógł być tylko jeden. Baars także kilka razy leżała na deskach, ale nie po tak miażdżących kontrach jakie sama zadawała i to zostało docenione przez sędziów. Tak więc Jorina Baars jest mistrzynią Lion Fight i chyba trudno ją będzie zdetronizować. Zresztą jej 36 wygranych walk świadczy o nieprzeciętnym talencie. Holenderka walczy także w MMA, ale raczej są to epizody, bo z czterech starć wygrała tylko raz i chyba skupienie się na Muay Thai, wyszło jej na plus.

W walce wieczoru 33-letni francuski weteran Grégory "Cheetah" Choplin (56-10, 23 KO) pokonał o rok starszego Marco Piqué (60-37, 26 KO) trenującego w Holandii a pochodzącego z Surinamu. Był to trzeci występ Francuza i drugie zwycięstwo na ringu Lion Fight Promotion. Porażkę poniósł za to legendarny Malaipet Sasiprapa (144-29, 53) znany też jako Mongkhon Wiwasuk. Jego z kolei pokonał 28-letni Shane Oblonsky (10-0) i doświadczenie 32-letniego Malaipeta na niewiele się zdało przy świetnie dysponowanym Amerykaninie.

Komplet wyników:

Main event
72,5 kg: Gregory Choplin (Francja) pokonał Marco Pique (Surinam) przez decyzję 3-0

Walka o pas Lion Fight
66 kg: Jorina Baars (Holandia) pokonała Cristiane "Cyborg" Justino (Brazylia) przez decyzję 3-0 (49-45, 48-45, 49-44)

Pozostałe
67 kg: Shane Oblonsky (USA) pokonał Malaipeta Sasiparapa (Tajlandia) przez decyzję 3-0
71 kg: Eddie Abasolo (USA) pokonał Jonathona Wyderko przez decyzję 3-0
57 kg: Victor Saravia (USA) pokonał Anthony Castrejon (USA) przez TKO w 3 rundzie (2:43 min)
67 kg: Gaston Bolanos (USA) pokonał Briana Del Rosario (USA) przez TKO w 4 rundzie (1:57 min)