free templates joomla

GLORY 16 odbędzie się w maju w Denver!

Glory 16 Kolejny naszpikowany wspaniałymi zawodnikami event szykuje organizacja GLORY, tym razem w Stanach Zjednoczonych. Na oznaczonej numerem 16 gali, która odbędzie się 3 maja 2014 roku w Denver nie zabraknie gwiazd Kickboxingu i fighterów z przeszłością w MMA.

Centralną osią głównej karty będzie turniej pretendentów w wadze ciężkiej. Zwycięzca na jednej z późniejszych imprez GLORY będzie walczyć w kolejnym turnieju, tyle że już o mistrzostwo w tej kategorii. Patrząc na nazwiska, biorące udział w tej rozgrywce, naprawdę ciężko ich nazwać pretendentami.

W pierwszym półfinale zmierzą się Errol Zimmerman i Ben Edwards. Bardziej zaznajomiony z realiami walk w GLORY jest Zimmerman, gdyż ma ich na swoim koncie pięć, lecz tylko jedną, z Hesdy’m Gergesem, wygrał. Lecz jak przegrywał, to z topem wagi ciężkiej, chociażby ostatnio, gdy znokautował go Daniel Ghita. Naprzeciwko "Bonecrushera" stanie Australijczyk, który w swoim debiucie dla GLORY pokonał przed czasem Jamala Ben Saddika. Cennym ubiegłorocznym skalpem Edwardsa było także zwycięstwo nad Pawłem Słowińskim.

Skład drugiej pary półfinałowej tworzą Anderson Silva oraz Sergei Kharitonov. Znany pod pseudonimem "Braddock" w celu odróżnienia od słynnego rodaka o tym samym imieniu i nazwisku Silva jest już doświadczony w bojach z czołówką, choć zwykle kończył je porażkami. Wśród wyjątków znalazła się ostatnia wiktoria, co prawda dyskusyjna, ale zawsze nad Remy’m Bonjasky’m. Kharitonova zaś kojarzą przede wszystkim fani MMA, ale ostatnio większą uwagę przykłada do startów w Kickboxingu. I tak walcząc dla GLORY Rosjanin może już pochwalić się zwycięstwem nad Jerome’em Le Bannerem.

Turniej ma także walkę rezerwową, w której zobaczymy Patricka Barry’ego i Zacka Mwekassę. Po dłuższej przygodzie z UFC, zakończonej bilansem 5 zwycięstw i siedmiu porażek Barry powraca do swojej bazowej dyscypliny. Pochodzący z Kongo Mwekassa też ma liczne doświadczenia z innego sportu walk, a mianowicie boksu.

Biorąc jednak pod uwagę rangę wydarzenia najważniejsze starcie stoczą ze sobą Nieky Holzken z Markiem de Bonte. Stawką tych derbów Niderlandów będzie pas mistrzowski w wadze półśredniej, należący do Holzkena. Holender w GLORY spisuje się wybornie, gdyż jeszcze nie zaznał tutaj porażki. Dobrze mu służy także ta kategoria, gdzie nie musi tak ostro zbijać wagi. W wielkim stylu triumfował w turnieju o mistrzostwo w wadze półśredniej, a finałowe starcie z Josephem Valtellini’m było jedną z najbardziej emocjonujących walk ubiegłego roku w Kickboxingu. Belgijski pretendent w GLORY przegrał z Murthelem Groenhartem, ale także pokonał Lhoucine’a Ouzgni’ego, tego samego, z którym Holzken już dwukrotnie przegrywał w trakcie swojej kariery. Na korzyść dla de Bonte są przede wszystkim warunki fizyczne, gdyż mierzy aż 188 cm wzrostu.

Wśród superfightów najbardziej obiecująco wygląda konfrontacja rumuńsko-brytyjska między Benjaminem Adegbuyi’m a Danielem Samem.
Należy jednak oczekiwać, iż dojdzie jeszcze kilka nowych pojedynków.

Karta walk

Główna karta

Walka o mistrzostwo w wadze półśredniej
77 kg: Nieky Holzken (Holandia) vs. Marc de Bonte (Belgia)

Półfinały turnieju pretendentów w wadze ciężkiej
+95 kg: Ben Edwards (Australia) vs. Errol Zimmerman (Curaçao)
+95 kg: Anderson ‘’Braddock’’ Silva (Brazylia) vs. Sergei Kharitonov (Rosja)

Walka rezerwowa turnieju pretendentów w wadze ciężkiej
+95 kg: Patrick Barry (USA) vs. Zack Mwekassa (Kongo)

Superfight Series
+95 kg: Benjamin Adegbuyi (Rumunia) vs. Daniel Sam (Wielka Brytania)
95 kg: Igor Jurkovic (Chorwacja) vs. Artem Vakhitov (Rosja)
77 kg: Raymond Daniels (USA) vs. Francois Ambang (USA)