free templates joomla

KSW 26: wyniki na żywo!

KSW 26W sobotni wieczór 22-go marca w warszawskiej hali "Torwar", odbędzie się gala KSW 26 największej polskiej organizacji MMA czyli Konfrontacji Sztuk Walki. Zapraszamy do śledzenia wyników ponieważ impreza pokazywana jest w systemie PPV i nie każdy ma możliwość oglądania. Walką wieczoru będzie starcie Michała Materli z Amerykaninem Jayem Silvą. Poniżej wyniki walk a do dyskusji zapraszamy na forum (po rejestracji).


Walki eliminacyjne


66 kg: Arbi Shamaev (6-1 1 NC) vs Helson Henriques (6-2-1)
Shamaev wykorzystywał swoje umiejętności zapaśnicze do obaleń i kontrolowania rywala w parterze. Henriques za to lepiej prezentował się w stójce, gdzie szczególnie dał się we znaki zawodnikowi pochodzącemu z Groznego w trzeciej rundzie. Tym niemniej Shamaev przez dłuższy fragment walki miał kontrolę i wygrał zasłużenie na punkty
Wynik: Arbi Shamaev (Polska/Czeczenia) pokonał Helsona Henriquesa (Portugalia) przez decyzję 3-0

Główna karta

70 kg: Sergei Grecicho (20-5-1) vs Jakub Kowalewicz (3-1)
Bardzo pewna i dokładna stójka w wykonaniu mistrza Europy w Bojowym Sambo jakim jest Litwin Grecicho, którego akcje doprowadziły do krwawienia z nosa Kowalewicza. Próbował także obaleń, ale powodzeniem zakończyła się tylko jedna próba w pierwszej rundzie. Kowalewicz miał szansę w samej końcówce odwrócić losy pojedynku, gdy sprowadził Litwina i zaczął obijać go ciosami młotkowymi, lecz ten finisz był wyraźnie spóźniony.
Wynik: Sergei Grecicho (Litwa) pokonał Jakuba Kowalewicza (Polska) przez decyzję 3-0

+ 93 kg: Michał Andryszak (12-3 1 NC) vs Paweł Słowiński (1-2)
Andryszak od początku agresywnie rzucił się na Słowińskiego, mocno w stójce i z łatwością obalał. Nawet go nokautuje, ale sędziowie uznają tą akcję za nieprzepisową, zresztą niesłużnie i po krótkiej przerwie walczą dalej. Andryszak kontynuuje natarcie i po ciosach przy linach drugi raz nokautuje ''Stinga''
Wynik: Michał Andryszak (Polska) pokonał Pawła Słowińskiego (Polska/Australia) przez TKO (ciosy) w 1 rundzie

57 kg: Kamila Porczyk (2-0) vs Irina Sharpenko (5-1)
Od początku panie wdały się w ostrą bijatykę, którą obie przetrwały. Potem jednak było już więcej przestojów. W drugiej rundzie Porczyk szukała szansy na skończenie Shaparenko w parterze poprzez uderzenia i założenie duszenia zza pleców, lecz nieskutecznie. Ukrainka miała ogromne problemy z dotrwaniem do końca/ Kamila Porczyk także. W walce nie uświadczyliśmy techniki z obu stron. Zdecydowanie ten pojedynek może kandydować do miana "Najgorszej Walki w historii KSW".
Wynik: Kamila Porczyk (Polska) pokonała Irinę Sharpenko (Ukraina) przez decyzję 3-0

93 kg: Goran Reljic (13-4) vs Karol Celiński (11-5-1)
Decydujące o korzystnym wyniku dla Chorwata były dwa udane obalenia: w pierwszej i trzeciej rundzie, które przyniosły mu zwycięstwa w tych starciach. Celiński zaś lepiej zaprezentował się w drugiej rundzie. Pojedynek równy, decydowały detale i większe doświadczenie Reljicia, wyniesione choćby z UFC czy walki z Janem Błachowiczem.
Wynik: Goran Reljic (Chorwacja) pokonał Karola Celińskiego (Polska) przez decyzję 3-0

66 kg: Anzor Azhiev (4-1 1 NC) vs Artur Sowiński (14-7 1 NC)
Ta walka ma wiele podekstów i ogromny ładunek emocji. Obaj zawodnicy chcą ją rozstrzygnąć szybko. Sowiński trafia Azhieva, ale nie wykańcza go, Azhiev w odpowiedzi idzie po obalenie, po czym wracają do stójki, gdzie ma miejsce wymiana, w której lepiej radzi sobie Azhiev. Wydawało się, że Czeczen zaraz skończy walkę, lecz gd ma okazję z premedytacją trafia niedozwolonym kolanem w parterze i zostaje słusznie zdyskwalifikowany. Widać, że młody zawodnik z nieznanych przyczyn mam problemy z kontrolą agresji. Wypowiedzi po walce Mameda Khalidova tłumaczącego zachowanie Azhieva są delikatnie mówiąc - tendencyjne i żenujące. Niesportowe zachowanie po raz drugi w walce powinno być ukarane i winny być wyciągnięte konsekwencje.
Wynik: Artur Sowiński (Polska) pokonał Anzora Azhieva (4-0) przez dyskwalifikację (zabronione kopnięcie w parterze) w 1 rundzie

120 kg: Marcin Różalski (5-2) vs Nick Rossborough (23-18)
Pojedynek mógł się zakończyć już na samym początku, gdy Rossborough trafił Różalskiego silnym ciosem. Amerykanin po tej akcji miał kontrolę w parterze, ale już sama końcówka to udany finisz '"Różala''. W drugą rundę lepiej wszedł Polak, miał nawet dosiad w parterze, lecz na skutek uderzeń w tył głowy został ukarany kartką. Po powrocie do stójki Różalski rzucił się do ataku i skończył Rossborougha uderzeniami w parterze.
Wynik: Marcin Różalski (Polska) pokonał Nicka Rossborougha (USA) przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 2 rundzie

84 kg: Michał Materla (19-4) vs Jay Silva (9-8)
Trudna i mocno męcząca obu zawodników walka rozegrała się na pełnym dystansie. Agresywniej rozpoczął Materla, lecz Silva przeszedł do zdecydowanej kontry, z najwyższym trudem przetrzymanej przez Materlę. Ratuje się obaleniem i w parterze miał szansę na duszenie północ-południe. W drugiej rundzie obaj mieli swoje szanse, ''Cipao'' miał trójkąt nogami, Amerykanin zaś duszenie północ-południe. Trzecie starcie to dominacja Polaka, walczył niemal całą rundę w parterze z góry, obijając Silvę i szukając okazji na poddanie, jednak ten pokazał dobrą defensywę. Materla zwycięża na punkty i wygrywa trylogię!
Wynik: Michał Materla (Polska) pokonał Jay'a Silva (USA) przez decyzję 3-0