free templates joomla

Oktagon i Legend, dwie organizacje na jednej gali w Mediolanie!

Legend 3Mediolan, znany jako stolica światowej mody dnia 5 marca 2014 roku stanie się także ważnym miejscem zmagań w Kickboxingu i Muay Thai. To wszystko dzięki współpracy dwóch promotorów: Włocha, Carlo Di Blasi’ego (Oktagon) oraz Rosjanina, Ruslana Suleymanova (Legend), którzy połączyli siły swoich organizacji w celu zorganizowania wielkiego eventu.

Gala będzie podzielona na dwie części: w pierwszej pt. "Made in Thailand" dojdzie do walk na zasadach Muay Thai. Tutaj szczególnie interesująco zapowiada się konfrontacja dwóch topowych szkół: białoruskiej i tajskiej, a ich reprezentanci to Sergei Kuliaba oraz Sak Kaopon Lek.

Druga część zaś to pojedynki na zasadach K-1 – "Legend", z których zdecydowana większość odbędzie się w naszpikowanej znakomitymi fighterami kategorii do 70 kg. Od razu uwagę przykuwają dwa starcia: z jednej strony Artur Kyshenko kontra Dzhabar Askerov, a z drugiej Andy Souwer kontra Yuri Bessmertny.

Kyshenko dostaje szansę na rehabilitacje po nieudanej dla siebie walce z Karapetem Karapetyanem na GLORY 14, z kolei Askerov marzy o podtrzymaniu serii zwycięstw, obecnie czterech z rzędu, z czego ostatnie nad renomowanym Japończykiem Yoshihiro Sato.

Coś do udowodnienia ma także Souwer. Były dwukrotny mistrz K-1 MAX ostatnio przegrał niespodziewanie z Tsukuru Midorikawą i sukces w boju z Bessmertny’m niewątpliwie poprawiłby mu samopoczucie. Tym bardziej, iż Białorusin w tym roku potwierdził wysokie umiejętności, wygrywając zarówno z Warrenem Stevelmansem, jak i Abdallahem Mabelem i to przez nokaut.

W pozostałych walkach części ‘’Legend’’ również nie brakuje świetnych zawodników. Wśród nich chociażby Enriko Gogokhia i Alessandro Campagna, obaj z rocznika 1991, niewątpliwie bardzo utalentowani i z dobrymi perspektywami na przyszłość. Na ring powraca po zawieszeniu kariery Mohamed Khamal. Jego przeciwnikiem będzie Taj, Sitthichai. W Mediolanie zobaczymy także Armena Petrosyana, brata bardziej utytułowanego Giorgio. Zadanie przed nim niełatwe, gdyż zmierzy się z Alimem Nabievem. Wreszcie, ponownie w Kickboxingu wystąpi Paul Daley. W tym roku na tych zasadach walczył już dwukrotnie, w obu przypadkach nokautował rywali. To samo z pewnością zechce uczynić z Alexandrem Surzhko.

Karta walk

Undercard
65 kg: Mourchid Zakaria (Włochy) vs Silviu Cosmin Podariu (Włochy)
+95 kg: Luca Panto (Włochy) vs Lucian Danilencu (Włochy)
77 kg: Nicola Gallo (Włochy) vs Mustapha Haida (Włochy)
70 kg: Kerrith Bhella (Wielka Brytania) vs Guglielmo Carata (Włochy)

Walki Muay Thai - "Made in Thailand" 
60 kg: Luca Gigliotti (Włochy) vs Xavier Bastard (Francja)
95 kg: Davide Longoni (Włochy) vs Hamailise Massinissa (Francja)
70 kg: Filippo Solheid (Włochy) vs Jenrob Pumphanmuang (Tajlandia)
75 kg: Fabio Siciliani (Włochy) vs Prakaysaeng Gaiyanghadao (Tajlandia)
66 kg: Sergei Kuliaba (Białoruś) vs Sak Kaopon Lek (Tajlandia)

Walki Kickboxing - Legend
71 kg: Andy Souwer (Holandia) vs Yuri Bessmertny (Białoruś)
70 kg: Artur Kyshenko (Ukraina) vs Dzhabar Askerov (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
70 kg: Enrico Gogokhia (Ukraina) vs Alessandro Campagna (Włochy)
70 kg: Mohamed Khamal (Holandia) vs Sitthichai Sitsongpeenong (Tajlandia)
70 kg: Alim Nabiev (Ukraina) vs Armen Petrosyan (Włochy)
77 kg: Alexander Surzhko (Rosja) vs Paul Daley (Wielka Brytania)