free templates joomla

PLMMA 29: Bartosz Fabiński z pasem! Wyniki!

Chelwicki vs BakocevicZa nami kolejna 29-ta gala Profesjonalnej Ligi MMA. Ponownie trafiła ona do podwarszawskiego Legionowa. Właśnie tam 15-go marca podczas PLMMA 29 Extra, zobaczyliśmy osiem walk z czego dwie były walkami o pasy mistrzowskie. W najważniejszej z nich Bartosz Fabiński (8-2) z klubu S4 Warszawa pokonał Michała Szulińskiego (9-4-1) z Arrachiona Olsztyn i zdobył pas wagi średniej.

Jednak największe zainteresowanie widzów wzbudził pojedynek weterana polskiego MMA, Łukasza Chlewickiego (11-3) z Vaso Bakocevicem (13-6-1) z Czarnogóry. To było bardzo dobre show, w wykonaniu obu zawodników. Sporo ciekawych akcji. Nieszablowy styl showmana z Bałkanów godne były niejednej lepszej gali. Chlewicki dostosował się do pokazowych zagrań rywala, ale konsekwentnie robił swoje i wygrał bezapelacyjnie każdą z rund. Pokazał także, że w wadze lekkiej będzie także czołowym zawodnikiem w naszym kraju.

Z kolei drugi pas zdobyła Lena Tkhorevska (3-1) z Białej Podlaskiej, która w wadze do 48 kg, pokonała Annę Moldavchuk (1-2) z Ukrainy. Nie było to trudne zadanie, bo Ukrainka jedyne co pokazałato łzy po walce, gdy schodziła do szatni. Tym wygrać nie mogła, tym bardziej, że mistrzynią parteru nie jest i to srogo się zemściło. 39 sekund wystarczyło zawodniczce z Podlasia, by zmusić rywalke do poddania i założyć upragniony pas.

Dobrze pokazał się debiutujący na zawodowym ringu Sebastian Rajewski (1-0). Kolejny członek Rajewski Team unaocznił, iż jest nieźle przygotowany do walk w stójce i bardzo odporny na ciosy. Miejscowy zawodnik Damian Matwiejczuk (1-3) dwukrotnie obalił fightera z Płocka, ale wystrzelał się w parterze i po czterech minutach walki został sam obalony i zbombardowany. Sędzia przerwał szybko walkę, może nawet zbyt szybko, ale miał prawo do takiej decyzji.

Na pewno także szybkie poddanie Lamberta Akhiadova (2-1) mogło jeszcze poczekać, bo Aleksander Mosingiewicz (1-2) miał minimalną szansę na przetrwanie gilotynowego duszenia. Wskok do oktagonu promotora gali Mirosława Oknińskiego, podkreślił tylko wątpliwości co do tak szybkiej decyzji. Na decyzję sędziego nie czekał za to Paweł Kiełek (3-0) z Olsztyna, który znokautował solidnego Tomasza Jakubca (1-1) tuż przed upływem minuty walki.

Komplet wyników:

Walki eliminacyjne
73 kg: Lambert Akhiadov pokonał Aleksandra Mosingiewicza przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 1 rundzie (1:15min)
70 kg: Paweł Kiełek pokonał Tomasza Jakubca przez KO (lewy sierpowy) w 1 rundzie (0:59 min)
77 kg: Daniel Rajca pokonał Pawła Celińskiego przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (4:59 min)
84 kg: Adam Kowalski pokonał Arkadiusza Jędraczkę przez decyzję 3-0
70 kg: Sebastian Rajewski pokonał Damiana Matwiejczuka przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (4:44 min)

Walka o pas mistrzyni wagi
48 kg: Lena Tkhorevska pokonała Annę Moldavchuk przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (0:39 min)

Superfight
70 kg: Łukasz Chlewicki (Polska) pokonał Vaso Bakocevica (Czarnogóra) przez decyzję 3-0

Walka o pas PLMMA w wadze średniej
84 kg: Bartosz Fabiński pokonał Michała Szulińskiego przez TKO (uderzenia łokciami) w 1 rundzie (3:50 min)