free templates joomla

Relacja z VI edycji turnieju Kokoro Cup!

Sensei Kunihiro Suzuki i Karol DąbrowskiW dniu 31.08 w hali Zespołu Szkół nr. 51 w Warszawie, gdzie mieści się siedziba Bielańskiego Klubu Karate Kyokushin odbyła się VI edycja Kokoro Cup. Co więcej podczas gali odbyły się obchody 20-lecia istnienia Bielańskiego Klubu Karate Kyokushin, który w 1992 roku pod kierownictwem sensei Mariusza Mazura (4 dan) rozpoczął działalność na terenie warszawskiego AWF. Gościem honorowym gali był Mistrz Świata w Karate Shinkyokushin z 2003 roku, sensei Kunihiro Suzuki (3 dan). Obecny był także Shihan Isao Kobayashi (6 dan), wiceprezydent WKO i członek komisji sędziowskiej.

Zawodnicy walczyli w formule full-contact (bez ochraniaczy) bez podziału na kategorie wagowe. Nie zawsze zawodnik lżejszy jest skazany na porażkę. Udowodnił to Japończyk, Saiya Sagura, który ważył niespełna 74 kilogramy. W pierwszej walce pokonał swojego rówieśnika, 18-letniego Białorusina Dzymitra Pateseyuka (87 kg).
Walka trwała sześć minut i sędziowie zadecydowali, że Japończyk zasługuje na zwycięstwo.

W półfinale turnieju Kokoro CUP 2012 mogliśmy oglądać dwóch Polaków. Obaj wystąpili na X Mistrzostwach Świata Open w Tokio pod koniec 2011 roku.

Marek Odzeniak zmierzył się z Orestem Procem, z którym to wygrał w poprzedniej edycji Kokoro Cup. Rok temu walka zakończyła się przed czasem, gdyż po serii kopnięć na udo, Litwin nie był w stanie kontynuować pojedynku.

Podczas VI edycji,  w półfinale obecny Mistrz Europy w kategorii średniej okazał się lepszy od naszego rodaka. Wyraźną przewagę uzyskał w końcowych fragmentach walki, co wywarło duży wpływ na werdykt sędziowski.
Kokoro Cup VI
W drugim półfinale Maciej Mazur zmierzył się z wcześniej wspomnianym Japończykiem, Saiyą Sagurą. Maciek Mazur został skwalifikowany na 32 miejscu w X MŚ w Tokio. Maciek jest zawodnikiem niesamowicie wytrzymałym. Ma dopiero niespełna 21 lat. W półfinale w pierwszej dogrywce zdobył wazari (pół punktu) i nie oddał zwycięstwa do końca.

Na bielańskiej gali mogliśmy podziwiać także starcie o trzecie miejsce w turnieju. Przez wazari wygrał zawodnik Bielańskiego Klubu Karate Kyokushin, Marek Odzeniak.

W finale mogliśmy oglądać medalistów ostatnich Mistrzostw Europy w Antwerpii. Maciej został brązowym medalistą, po przegranej z utytułowanym Bułgarem, Valerim Dmitrovem. Natomiast Litwin wygrał średnią kategorię wagową.

Finał zapowiadał się niezwykle interesująco.
Pierwsza połowa pierwszej rundy polegała na mocnych wymianach ciosów na tułów przeciwnika. Zawodnicy sprawiali wrażenie jakby dopiero co stanęli na tatami. Obaj znani są ze świetnego przygotowania fizycznego do każdego startu w zawodach.

W końcowych momentach walki Orest Proc zdecydowanie przeważał i to on ostatecznie został zwycięzcą VI edycji turnieju Kokoro Cup. Litwin dostał też nagrodę dla najlepszego technika zawodów.